T-Mobile kupi Mint Mobile Ryana Reynoldsa za 1,35 miliarda dolarów

0
86

Ryan Reynolds otrzyma niezłą wypłatę!

T-Mobile ogłosiło w zeszłą środę, że kupuje budżetowego dostawcę usług bezprzewodowych Mint Mobile w ramach większej transakcji za kwotę 1,35 miliarda dolarów. Przejęcie firmy macierzystej Mint Mobile, Kaena Corporation, obejmie również Ultra Mobile, międzynarodową usługę telefoniczną oraz hurtownię bezprzewodową Plum.

Reynolds, który nabył mniejszościowy pakiet udziałów w Mint Mobile w 2019 r., pozostanie w swojej „twórczej roli w imieniu Mint”, gdzie pełni funkcję rzecznika prasowego.

„Nigdy nie marzyłem, że będę właścicielem firmy bezprzewodowej i z pewnością nigdy nie marzyłem, że sprzedam ją T-Mobile” – napisał Reynolds na Twitterze w środę. „Życie jest dziwne, a ja jestem niesamowicie dumny i wdzięczny”.

https://preview.redd.it/t-mobile-to-buy-ryan-reynolds-mint-mobile-v0-lfw4sc86szna1.jpg?auto=webp&s=e21d85b475c2401831bc51e78bc7d47b4d65d0c5

Kiedy Reynolds kupił udziały w Mint, nazwał tę decyzję „trochę niekonwencjonalną” w swoim oświadczeniu. „Gwiazdy na ogół inwestują w wysokiej jakości produkty, takie jak marki produktów do pielęgnacji skóry lub firmy produkujące gin” – powiedział.

Mint Mobile został stworzony w 2016 roku w celu dostarczania „niedrogich, bezprzewodowych usług premium” bezpośrednio do konsumentów. W swoim oświadczeniu z 2019 roku Reynolds powiedział, że jest „podekscytowany propagowaniem bardziej praktycznego podejścia do najważniejszej technologii”.

T-Mobile ma nadzieję na zwiększenie własnych usług przedpłaconych dzięki przejęciu Mint Mobile. Dyrektor generalny, Mike Sievert zapewnił klientów, że plan cenowy Mint w wysokości 66 zł miesięcznie pozostanie na swoim miejscu w środowym filmie na YouTube z udziałem Reynoldsa. Dwóch założycieli marki również pozostanie, aby zarządzać tym, co „zazwyczaj będzie działać jako oddzielna jednostka biznesowa”.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku, a ostateczna cena będzie zależała od wyników Kaeny.

Brak postów do wyświetlenia