Trwają w najlepsze zdjęcia do prequelu „Samych Swoich”. Wiemy, kto zagra Kargula i Pawlaka

0
155
Kadr z nadchodzącego prequelu "Samych Swoich" (foto: jastrzabpost.pl)

Kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość, że powstanie kontynuacja kultowej komedii „Sami Swoi”. To właściwie będzie prequel, a wyreżyseruje go Artur Żmijewski. Zdjęcia trwają w najlepsze. Wiemy, kto ma zagrać Kargula i Pawlaka.

„Sami Swoi” to kultowa komedia o losach skonfliktowanych ze sobą rodzin Pawlaków i Karguli, które zmuszone są wyjechać z Kresów Wschodnich i osiedlić się na Ziemiach Odzyskanych, gdzie okazuje się, iż zamieszkują obok siebie. Sukces kasowy filmu doprowadził do powstania jeszcze dwóch filmów – „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Teraz powstanie kolejna część tej historii.

W kwietniu media obiegła informacja, że trwają pracę nad nową częścią „Samych Swoich”, a za reżyserię odpowiada Artur Żmijewski. Informacje te zostały potwierdzone. Okazało się również, że w ekipie pracującej nad nową odsłoną zasiada ten sam scenarzysta, co w grupie pracującej przy trzech pierwszych filmach. Tak, za scenariusz nowej części historii ponownie odpowiada Andrzej Mularczyk. Oprócz niego w filmie weźmie udział też inna osoba z oryginalnego składu – Anna Dymna.

Kto zagra Kargula i Pawlaka? Kazimierza Pawlaka zagra Adam Bobik, a we Władysława Kargula wcieli się Karol Dziuba. W filmie pojawią się również m.in. Zbigniew Zamachowski (ojciec Pawlaka), Mirosław Baka (teść Pawlaka), Janusz Chabior (ojciec Kargula), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian) oraz gwiazda oryginalnej serii Anna Dymna i Adam Ferency (wujna i wujko Pawlaka; aktorka portretuje praciotkę swojej postaci, Ani Pawlak).

„Sami swoi. Początek” pokażą relacje Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Prequel pokaże, chociażby skąd wziął się słynny konflikt między sąsiadami.

CZYTAJ: „Zielona granica”. MSWiA podjęło decyzję w sprawie filmu Agnieszki Holland

CZYTAJ: Daily Mail: Tottenham NIE ma klauzuli odkupu Harry’ego Kane’a, pomimo zapewnień Daniela Levy’ego

Brak postów do wyświetlenia