Uznanie Premier League trwa: doniesienia o umowie dotyczącej praw telewizyjnych o wartości 11,6 miliarda euro!

Date:

Dochód ma wzrosnąć o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat. 

Premier League ma otrzymać ogromny zastrzyk finansowy, ponieważ liga jest podobno bliska zawarcia umowy o łącznej wartości 11,6 miliarda euro na sprzedaż praw telewizyjnych na okres między 2022 a 2025 r. krajowym i zagranicznym dostawcom.

Kwota ta zostanie rozdzielona między 20 klubów Premier League i spowoduje wzrost całkowitego dochodu z praw telewizyjnych o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Według Daily Mail, zaciekłe wojny przetargowe między dostawcami w krajach takich jak USA i Australia mogą okazać się korzystne finansowo dla Premier League.

Jak donosi angielska publikacja, Disney, WarnerMedia i CBS konkurują z NBC w USA, podczas gdy obecni właściciele praw firmy Optus stoją w obliczu czterokierunkowej bitwy ofertowej z Stan Sport, Paramount+ i Amazon w Australii.

Mówi się, że beIN utrzyma prawa telewizyjne na Bliskim Wschodzie w zamian za 450 mln euro, podczas gdy Canal+ przedłużył również umowę na 300 mln euro na pokazy gier we Francji, Słowacji i Czechach. Umowy zostały również zawarte z nadawcami we Włoszech (Sky Italia), Portugalii (ELEVEN Sports), Belgii (Telenet), Niemczech (Sky Deutschland) i Hiszpanii (DAZN).

Tymczasem Sky Sports, BT, Amazon i BBC wydadzą 5,8 miliarda euro, aby zabezpieczyć prawa do telewizji Premier League w Wielkiej Brytanii.

Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła prawa do pokazywania meczów Premier League w Szwecji, Danii i Finlandii w zamian za 2,8 miliarda euro do 2028 roku, a także kupiła osobny sześcioletni pakiet do transmisji meczów w Holandii, Polsce, Estonii, Litwie i Łotwie.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Ujawniono nową monetę króla Karola

Ujawniono zdjęcia pierwszych projektów monet z profilem króla Karola...

Laura Bączkiewicz reprezentantką Eurowizji Junior 2022!

Laura Bączkiewicz, 10-letnia koninianka, będzie reprezentowała nasz kraj w...

Kraków mocno stawia na poprawę jakości powietrza. Energia ze ścieków – czym jest ten pomysł?

Od dawna słyszymy opinie na temat złej jakości krakowskiego...

Idea Zero Waste. Zasady, które pomagają nam lepiej żyć.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki możemy mieć...