Uznanie Premier League trwa: doniesienia o umowie dotyczącej praw telewizyjnych o wartości 11,6 miliarda euro!

Date:

Dochód ma wzrosnąć o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat. 

Premier League ma otrzymać ogromny zastrzyk finansowy, ponieważ liga jest podobno bliska zawarcia umowy o łącznej wartości 11,6 miliarda euro na sprzedaż praw telewizyjnych na okres między 2022 a 2025 r. krajowym i zagranicznym dostawcom.

Kwota ta zostanie rozdzielona między 20 klubów Premier League i spowoduje wzrost całkowitego dochodu z praw telewizyjnych o 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat.

Według Daily Mail, zaciekłe wojny przetargowe między dostawcami w krajach takich jak USA i Australia mogą okazać się korzystne finansowo dla Premier League.

Jak donosi angielska publikacja, Disney, WarnerMedia i CBS konkurują z NBC w USA, podczas gdy obecni właściciele praw firmy Optus stoją w obliczu czterokierunkowej bitwy ofertowej z Stan Sport, Paramount+ i Amazon w Australii.

Mówi się, że beIN utrzyma prawa telewizyjne na Bliskim Wschodzie w zamian za 450 mln euro, podczas gdy Canal+ przedłużył również umowę na 300 mln euro na pokazy gier we Francji, Słowacji i Czechach. Umowy zostały również zawarte z nadawcami we Włoszech (Sky Italia), Portugalii (ELEVEN Sports), Belgii (Telenet), Niemczech (Sky Deutschland) i Hiszpanii (DAZN).

Tymczasem Sky Sports, BT, Amazon i BBC wydadzą 5,8 miliarda euro, aby zabezpieczyć prawa do telewizji Premier League w Wielkiej Brytanii.

Nordic Entertainment Group (NENT) nabyła prawa do pokazywania meczów Premier League w Szwecji, Danii i Finlandii w zamian za 2,8 miliarda euro do 2028 roku, a także kupiła osobny sześcioletni pakiet do transmisji meczów w Holandii, Polsce, Estonii, Litwie i Łotwie.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Alec Baldwin z formalnym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci na planie „Rust”

Aktor Alec Baldwin i osoba nadzorująca rekwizyty na planie zostali formalnie oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmowym produkcji "Rust".

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Zobaczcie zdjęcia!

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Włożyła sukienkę Magdy Butrym.

Tramwaj na Jagodno? Wrocław zdecydował w sprawie wieloletniego konfliktu

Jagodno to dzielnica Wrocławia, która od lat czeka na obiecany tramwaj i doczekać się nie może. Wszystko przez problem z zaprojektowaniem krzyżowania się potencjalnej linii tramwajowej z linią kolejową.

Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w leczeniu łysienia

Naukowcy od lat szukają trwałego rozwiązania w walce z łysieniem i właśnie dokonali przełomowego odkrycia, które pomoże im w leczeniu.