środa, 11 maja, 2022

Latest Posts

Dwie najlepsze restauracje na świecie można znaleźć w Danii

Dwie kopenhaskie restauracje, noma i Geranium zajęły czołowe miejsca na prestiżowej liście World`s 50 Best Restaurants (50 Najlepszych Restauracji Na Świecie).

To jasne, że świat ma nową stolicę kulinarną – powiedział gospodarz Ravneet Gill, ogłaszając dwie najlepsze restauracje na świecie.

Wspaniałą wiadomością było to, że noma pod wodzą René Redzepi ponownie zajęła pierwsze miejsce. Restauracja otrzymała niedawno trzy gwiazdki w przewodniku Michelin 2021, i już po raz piąty noma zdobyła nagrodę World 50 Best Restaurants. Z Geranium na drugim miejscu, te dwie restauracje są obecnie w czołówce umacniającej pozycję Kopenhagi jako najlepszego punktu kulinarnego na świecie.

Po zamknięciu i ponownym otwarciu w 2018 roku, noma znalazła się na 2. miejscu w 2019 roku. Do tego czasu byli na szczycie listy w 2010, 2011, 2012 i 2014 roku. World Best podkreśla w swoim uzasadnieniu: „Żadna podróż do Nomy nie jest taka sama, a Redzepi i zespół nieustannie poszukują nieoczekiwanych składników i pięknie prezentują je na talerzach”.

Na scenie Redzepi skorzystał z okazji, aby podziękować swojemu zespołowi: „Myślę o Was jak o najlepszej drużynie w galaktyce”. Kiedy wspominał wyzwania z ostatnich 18 miesięcy, dodał: „Świadomość, że byliśmy razem, sprawia, że ​​czuję się bezpiecznie”.

Geranium pod wodzą Rasmusa Kofoeda wspięła się o trzy miejsca i zajęła drugie miejsce na liście. World Best podkreśla w swoim uzasadnieniu: „Prawdopodobnie nie ma na świecie lepszych szefów kuchni”. W zeszłym tygodniu szef kuchni Geranium, Ronni Vexøe Mortensen zajął drugie miejsce w Bocuse d’Or. Restauracja znajduje się przy duńskim stadionie narodowym Telia Parken w Kopenhadze, w rejonie Østerbro.

Lista 51-100 najlepszych restauracji na świecie została ogłoszona w zeszłym tygodniu. Swoje lokaty otrzymały tu również dwie duńskie restauracje. Alchemist, prowadzona przez Rasmusa Munka, była 58. Amass, prowadzona przez urodzonego w Ameryce szefa kuchni Matta Orlando, była 89. W kategorii napojów koktajl bar TATA znalazł się niedawno w „50 Best Discovery”.

To pierwsze miejsce oznacza, że ​​noma jest już poza przyszłymi rankingami, ponieważ zasady dla 50 najlepszych na świecie zmieniły się od czasu zwycięskiej passy nomy.

Latest Posts

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.