Trzy małe ptaszki to dla UEFA za dużo

Date:

Może to być dla Ciebie dużym zaskoczeniem, ale legenda reggae Bob Marley bardziej interesował się piłką nożną niż muzyką. – W trasie chciał tylko grać w piłkę.

Ajax Amsterdam wyraźnie ma bardzo szczególny związek z legendą reggae Bobem Marleyem.

Piosenka „Three Little Birds” od około 2008 roku jest swego rodzaju hymnem klubowym wśród kibiców. W tym sezonie na koszulkach miał zostać złożony hołd dla Marleya.

Syn Boba Marleya śpiewa „Three Little Birds”. Fani Ajaxu Amsterdam przed meczami śpiewają właśnie ten hit Boba. Poniżej widzimy wykonanie na Johan Cruijff ArenA.

Wspomniany utwór stał się hymnem sympatyków klubu ze stolicy Holandii.

Czarne koszulki dla Ajaxa zostały wzbogacone o kolory inspirowane flagą Jamajki. Z tyłu koszulek znalazły się z kolei trzy kolorowe ptaszki, co ma nawiązywać do tytułu piosenki Marleya. Projekt tak spodobał się kibicom, że już krótko po uruchomieniu sprzedaży strona Ajaxu zawiesiła się, a administratorzy wprowadzili system kolejkowy. 

Dla UEFA było to wyraźnie destrukcyjne. Piłkarze Ajaxu po raz pierwszy założyli te koszulki w sobotnim meczu Eredivise z Zwolle, który zakończył się zwycięstwem 2:0, ale także tym, że UEFA zakazała koszulek oddających hołd Marleyowi.

Europejski Związek Piłki Nożnej (UEFA) uważa, że ​​jest to wyraz czegoś innego niż logo klubu lub sponsora strojów. Inne wyrażenia są niedozwolone, pisze strona wspierająca Ajax Life.

Myśleliśmy, że ptaki są stylowe, ale „policja mody” w UEFA ma ostatnie słowo.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Alec Baldwin z formalnym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci na planie „Rust”

Aktor Alec Baldwin i osoba nadzorująca rekwizyty na planie zostali formalnie oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmowym produkcji "Rust".

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Zobaczcie zdjęcia!

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Włożyła sukienkę Magdy Butrym.

Tramwaj na Jagodno? Wrocław zdecydował w sprawie wieloletniego konfliktu

Jagodno to dzielnica Wrocławia, która od lat czeka na obiecany tramwaj i doczekać się nie może. Wszystko przez problem z zaprojektowaniem krzyżowania się potencjalnej linii tramwajowej z linią kolejową.

Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w leczeniu łysienia

Naukowcy od lat szukają trwałego rozwiązania w walce z łysieniem i właśnie dokonali przełomowego odkrycia, które pomoże im w leczeniu.