Zabrania jazdy pod wpływem alkoholu ze słoniem

Date:

Ważne informacje ze Sri Lanki, gdzie musieli wprowadzić surowsze przepisy w dziedzinie, która może wydawać się nam odległa, prawie na biegunie północnym.

Sri Lanka zakazuje „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem

Istnieją dwie kategorie ludzi, którzy mają słonie, to bogaci i mnisi, obie grupy piją i wiadomo, że bardzo źle traktują słonie. – Ci, którzy byli na wakacjach na Sri Lance, często wracają do domu z opowieściami o tym, na co były narażone słonie.

Władze zmęczyły się złym traktowaniem i ustanowiły szereg zasad z pewnymi surowymi karami. – Jednym z nich jest zakaz „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem.

Wszystkie słonie w niewoli muszą być wyposażone w biometryczne dowody tożsamości, a co sześć miesięcy zwierzęta muszą przejść kontrolę stanu zdrowia.

Właścicielom, którzy znęcali się nad zwierzęciem, grozi konfiskacja słonia i do trzech lat więzienia. Pijani opiekunowie słoni również ryzykują pozbawieniem wolności.

Słonie wykorzystywane w przemyśle drzewnym mają prawo do maksymalnie czterech godzin dziennie, a praca w nocy jest zabroniona.

Zwierzęta w branży turystycznej również nie będą musiały przewozić więcej niż czterech turystów na raz, a pasażerowie muszą siedzieć w dobrze wyściełanych siedzeniach.

Słoniątka nie mogą być używane w pracy ani w kontekście kulturowym, a także nie wolno oddzielać ich od matki.

Według oficjalnych statystyk około 200 słoni żyje w niewoli na Sri Lance, podczas gdy populację dzikich słoni szacuje się na 7500.

W kraju surowo zabrania się łapania dzikich słoni, za co grozi kara śmierci.

Wykorzystywanie słoni w życiu zawodowym również musi być ściśle uregulowane, a zwierzętom tym przysługuje m.in. dwuipółgodzinna kąpiel dziennie.

Władze wprowadziły również zakaz wykorzystywania słoni w kontekście filmowym, z wyjątkiem filmów produkowanych publicznie i w obecności weterynarza.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Ujawniono nową monetę króla Karola

Ujawniono zdjęcia pierwszych projektów monet z profilem króla Karola...

Laura Bączkiewicz reprezentantką Eurowizji Junior 2022!

Laura Bączkiewicz, 10-letnia koninianka, będzie reprezentowała nasz kraj w...

Kraków mocno stawia na poprawę jakości powietrza. Energia ze ścieków – czym jest ten pomysł?

Od dawna słyszymy opinie na temat złej jakości krakowskiego...

Idea Zero Waste. Zasady, które pomagają nam lepiej żyć.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki możemy mieć...