niedziela, 26 września, 2021
More

  Latest Posts

  Zabrania jazdy pod wpływem alkoholu ze słoniem

  Ważne informacje ze Sri Lanki, gdzie musieli wprowadzić surowsze przepisy w dziedzinie, która może wydawać się nam odległa, prawie na biegunie północnym.

  Sri Lanka zakazuje „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem

  Istnieją dwie kategorie ludzi, którzy mają słonie, to bogaci i mnisi, obie grupy piją i wiadomo, że bardzo źle traktują słonie. – Ci, którzy byli na wakacjach na Sri Lance, często wracają do domu z opowieściami o tym, na co były narażone słonie.

  Władze zmęczyły się złym traktowaniem i ustanowiły szereg zasad z pewnymi surowymi karami. – Jednym z nich jest zakaz „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem.

  Wszystkie słonie w niewoli muszą być wyposażone w biometryczne dowody tożsamości, a co sześć miesięcy zwierzęta muszą przejść kontrolę stanu zdrowia.

  Właścicielom, którzy znęcali się nad zwierzęciem, grozi konfiskacja słonia i do trzech lat więzienia. Pijani opiekunowie słoni również ryzykują pozbawieniem wolności.

  Słonie wykorzystywane w przemyśle drzewnym mają prawo do maksymalnie czterech godzin dziennie, a praca w nocy jest zabroniona.

  Zwierzęta w branży turystycznej również nie będą musiały przewozić więcej niż czterech turystów na raz, a pasażerowie muszą siedzieć w dobrze wyściełanych siedzeniach.

  Słoniątka nie mogą być używane w pracy ani w kontekście kulturowym, a także nie wolno oddzielać ich od matki.

  Według oficjalnych statystyk około 200 słoni żyje w niewoli na Sri Lance, podczas gdy populację dzikich słoni szacuje się na 7500.

  W kraju surowo zabrania się łapania dzikich słoni, za co grozi kara śmierci.

  Wykorzystywanie słoni w życiu zawodowym również musi być ściśle uregulowane, a zwierzętom tym przysługuje m.in. dwuipółgodzinna kąpiel dziennie.

  Władze wprowadziły również zakaz wykorzystywania słoni w kontekście filmowym, z wyjątkiem filmów produkowanych publicznie i w obecności weterynarza.

  Latest Posts

  spot_imgspot_img

  Don't Miss

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.