Zabrania jazdy pod wpływem alkoholu ze słoniem

Date:

Ważne informacje ze Sri Lanki, gdzie musieli wprowadzić surowsze przepisy w dziedzinie, która może wydawać się nam odległa, prawie na biegunie północnym.

Sri Lanka zakazuje „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem

Istnieją dwie kategorie ludzi, którzy mają słonie, to bogaci i mnisi, obie grupy piją i wiadomo, że bardzo źle traktują słonie. – Ci, którzy byli na wakacjach na Sri Lance, często wracają do domu z opowieściami o tym, na co były narażone słonie.

Władze zmęczyły się złym traktowaniem i ustanowiły szereg zasad z pewnymi surowymi karami. – Jednym z nich jest zakaz „jazdy pod wpływem alkoholu” ze słoniem.

Wszystkie słonie w niewoli muszą być wyposażone w biometryczne dowody tożsamości, a co sześć miesięcy zwierzęta muszą przejść kontrolę stanu zdrowia.

Właścicielom, którzy znęcali się nad zwierzęciem, grozi konfiskacja słonia i do trzech lat więzienia. Pijani opiekunowie słoni również ryzykują pozbawieniem wolności.

Słonie wykorzystywane w przemyśle drzewnym mają prawo do maksymalnie czterech godzin dziennie, a praca w nocy jest zabroniona.

Zwierzęta w branży turystycznej również nie będą musiały przewozić więcej niż czterech turystów na raz, a pasażerowie muszą siedzieć w dobrze wyściełanych siedzeniach.

Słoniątka nie mogą być używane w pracy ani w kontekście kulturowym, a także nie wolno oddzielać ich od matki.

Według oficjalnych statystyk około 200 słoni żyje w niewoli na Sri Lance, podczas gdy populację dzikich słoni szacuje się na 7500.

W kraju surowo zabrania się łapania dzikich słoni, za co grozi kara śmierci.

Wykorzystywanie słoni w życiu zawodowym również musi być ściśle uregulowane, a zwierzętom tym przysługuje m.in. dwuipółgodzinna kąpiel dziennie.

Władze wprowadziły również zakaz wykorzystywania słoni w kontekście filmowym, z wyjątkiem filmów produkowanych publicznie i w obecności weterynarza.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Alec Baldwin z formalnym zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci na planie „Rust”

Aktor Alec Baldwin i osoba nadzorująca rekwizyty na planie zostali formalnie oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci w wyniku śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmowym produkcji "Rust".

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Zobaczcie zdjęcia!

Jennifer Lopez pokochała ubrania polskiej projektantki! Włożyła sukienkę Magdy Butrym.

Tramwaj na Jagodno? Wrocław zdecydował w sprawie wieloletniego konfliktu

Jagodno to dzielnica Wrocławia, która od lat czeka na obiecany tramwaj i doczekać się nie może. Wszystko przez problem z zaprojektowaniem krzyżowania się potencjalnej linii tramwajowej z linią kolejową.

Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w leczeniu łysienia

Naukowcy od lat szukają trwałego rozwiązania w walce z łysieniem i właśnie dokonali przełomowego odkrycia, które pomoże im w leczeniu.