Viola Davis 18. osobą na świecie, która zyskała prestiżowy status EGOT

0
233

Słynna hollywoodzka aktorka Viola Davis osiągnęła właśnie bardzo elitarny status. Została 18. osobą na świecie, która zyskała prestiżowy status EGOT po zdobyciu nagrody Grammy za audiobook swoich wspomnień „Viola Davis: Finding Me”. Wiecie co to jest EGOT? Już tłumaczymy.

Viola Davis: Finding Me

Viola Davis to słynna hollywoodzka aktorka, która ma na swoim koncie najwyższe z możliwych aktorskich wyróżnień. Niedawno swoje osiągnięcia poszerzyła o napisanie książki. „Viola Davis: Finding Me” to zbiór wspomnień aktorki, który napisała, jak sama mówi, by uhonorować małą dziewczynkę, którą była, która odważyła się marzyć i osiągnęła niewyobrażalne rzeczy.

Wspomnienia Violi Davis prowadzą przez kluczowe momenty w jej życiu osobistym, do największych sukcesów w aktorstwie i doświadczeń rasizmu.

Viola Davis 18. osobą na świecie ze statusem EGOT

Spisane w postaci książki wspomnienia Violi Davis stały się światowym bestsellerem. Dały jej też nominację do najważniejszej nagrody przemysłu muzycznego i dźwiękowego, nagrody Grammy. Viola Davis została nominowana do Grammy w kategorii najlepszego audiobooka. Aktorka wygrała statuetkę i została tym samym 18. osobą na świecie, która zyskała status EGOT.

Status EGOT zyskuje osoba, która wygrała statuetki wszystkich czterech wyróżnień, jakie uznawane są za najwyższe wyróżnienia kultury masowej — nagrodę Emmy, Grammy, Oscara i Tony.

Viola Davis została 18. osobą, która zdobyła status EGOT, dołączając do aktorów i filmowców, takich jak Audrey Hepburn, Rita Moreno, Andrew Lloyd Webber, John Legend, Mel Brooks, Jennifer Hudson czy Whoopi Goldberg.

Brak postów do wyświetlenia