W twoim domu latają muszki owocówki? Oto 3 domowe sposoby na ich zwalczenie

0
98
Muszki owocówki (DDT)

Muszki owocówki to wielki szkodnik w maluteńkim ciele. Jak się pozbyć tego niebezpiecznego dla naszego zdrowia owada, który tak uporczywie lata przy naszych owocach? Oto 3 skuteczne domowe sposoby.

Czy nad twoimi owocami w domu lata chmara małych muszek? To muszki owocówki. To maleńkie, żółtawe, czerwonookie owady. Dorosłe osobniki osiągają około 2 – 3 mm długości. Składają jaja w pobliżu powierzchni fermentującej żywności lub innych wilgotnych materiałów organicznych. Potencjał reprodukcyjny muszek owocowych jest ogromny – jednorazowo mogą złożyć nawet 500 jaj. Cykl życiowy muszki owocówki zazwyczaj trwa około tygodnia do dwóch. Muszki owocówki są powszechne w domach, restauracjach, supermarketach, najczęściej można je spotkać w domowej kuchni. Gdy zauważymy w swoim domu muszki owocówki, pozbądźmy się ich jak najszybciej, ponieważ roznoszą groźne dla naszego zdrowia drobnoustroje i zanieczyszczają jedzenie, po które sięgamy.

Jak zwalczyć muszki owocówki?

Ocet jabłkowy — Wlej odrobinę octu jabłkowego do szklanki, zakryj otwór folią i zabezpiecz go gumką. Następnie wybij kilka małych otworów, aby muszki mogły wejść do środka. Zapach octu zwabi owocówki do środka, a dzięki zabezpieczeniu z folii nie będą mogły się wydostać z pułapki. Dla lepszego efekty przygotuj kilka takich pułapek i rozmieść je w kilku miejscach.

Wino — Spróbuj zostawić otwartą butelkę z odrobiną wina najlepiej na noc, zwabi je zapach, a wąska szyja butelki uniemożliwi im wydostanie się.

Świeca — Umieść świecę na tacy lub misce wypełnionej wodą, a następnie ustaw tacę blisko obszaru gdzie znajdują się muszki. Następnie wyłącz światło, aby jedynym źródłem światła w pokoju była świeca (zasłoń również zasłony, aby zablokować zewnętrzne źródła światła). Ten domowy sposób na muszki owocówki zabija je na dwa sposoby. Po pierwsze, muszki owocowe, które zbliżą się do płomienia świecy, albo podpalą skrzydła i spadną do wody, albo całkowicie się spalą. Te muchy, które unikną płomienia mogą utopić się w wodzie – jeżeli dodasz kilku kropli płynu do mycia naczyń zwiększysz oczekiwany efekt.

CZYTAJ: Channing Tatum dołącza do obsady „Deadpool 3”

CZYTAJ: Co się stanie, jeśli na Wimbledonie będzie padać? Instrukcja

Brak postów do wyświetlenia