Walentynki na świecie. 5 rzeczy, których nie wiedzieliście!

0
76

Walentynki są obchodzone na całym świecie. Niektóre kraje obchodzą je jednak nieco inaczej niż Polacy. Oto 5 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedzieliście o tradycjach walentynkowych na całym świecie.

Japonia

W Japonii 14 lutego to kobiety dają mężczyznom czekoladki. Są to specjalne rodzaje giri choco, czyli „czekolady zobowiązującej”, które kobiety dają swoim platonicznym przyjaciołom, aby wiedzieli, na czym stoją. Kobiety w związkach dają swoim partnerom łądniejsze i droższe czekoladki i inne prezenty. Mężczyźni obdarowują swoje kobiety 14 marca w tzw. Biały Dzień.

Afryka Południowa

W Afryce Południowej poważnie podchodzi się do powiedzenia „serce na dłoni”. W Afryce Południowej kobiety kontynuują tradycję Lupercalian, dosłownie nosząc serce na rękawie lub przypinając imię ukochanej osoby do koszuli.

Filipiny

Na Filipinach Walentynki to czas, w którym wiele młodych par bierze ślub podczas imprezy sponsorowanej przez rząd. Walentynki to bardzo popularny dzień na ślub na Filipinach, rząd znalazł więc rozwiązanie, dzięki któremu pary nie muszą konkurować o miejsce ślubu. Zamiast tego organizują masowe ceremonie ślubne, podczas których pary gromadzą się w miejscach publicznych, aby wziąć ślub lub odnowić śluby.

Argentyna

Argentyńczycy nie obchodzą Walentynek w lutym, ale „tydzień słodyczy” w lipcu. To dzień, w którym zakochani wymieniają pocałunki i otrzymują czekoladki i inne słodycze. W kraju ten dzień zaczął się jako wynalazek komercyjny, ale później stał się walentynkową tradycją.

Niemcy

Niemcy kochają wieprzowinę tak bardzo, że wymieniają się świniami w Walentynki. Nie są to prawdziwe świnie, tylko małe pamiątki. Świnie są uważane w Niemczech za symbol szczęścia i są tak samo powszechne na pokazach walentynkowych, jak figurki amora w Stanach Zjednoczonych.

Brak postów do wyświetlenia