Weinstein spędzi resztę życia w więzieniu. Jest kolejny wyrok w sprawie

0
68

Producent filmowy Harvey Weinstein odsiaduje wyrok 23 lat pozbawienia wolności z 2020 roku za molestowanie seksualne i gwałt. Teraz sąd w Los Angeles skazał mężczyznę na kolejne 16 lat więzienia za kolejne przestępstwa seksualne.

Najnowszy wyrok w sprawie o molestowanie seksualne, gwałty i inne przestępstwa seksualne, których dokonywał Harvey Weinstein, oznacza dla mężczyzny, który ma obecnie 70 lat, że pozostałą część życia spędzi w więzieniu.

Harvey Weinstein to producent filmowy i zdobywca Oscara za film „Zakochany Szekspir”. Kariera Weinsteina załamała się w 2017 roku, kiedy kilka kobiet oskarżyło go o przestępstwa seksualne, od molestowania po gwałt, a oskarżenia te dały początek ruchowi #MeToo. Weinstein został aresztowany i oskarżony w 2018 roku, a udowodnienie mu winy i skazanie za wielokrotne gwałty i napaści na tle seksualnym uznano za historyczny moment w walce z wykorzystywaniem seksualnym i molestowaniem.

Weinstein został pierwotnie skazany w 2020 roku w Nowym Jorku. Dostał wówczas wyrok 23 lat pozbawienia wolności. Toczyła się jeszcze sprawa w Los Angeles, która właśnie się zakończyła, a były już producent dostał kolejny srogi wyrok za udowodnienie mu kolejnych, przynajmniej trzech gwałtów. W Los Angeles Weinstein został skazany na dodatkowe 16 lat więzienia. Dla 70-letniego dziś mężczyzny oznacza to, że resztę swojego życia spędzi w więzieniu. Weinstein rozmawiał z sądem przed wydaniem wyroku, deklarując swoją niewinność i mówiąc, że nie zasługuje na spędzenie reszty życia w więzieniu. Sąd pozostał nieugięty i odrzucił wniosek 3 lat więzienia, pozostając przy swojej karze 16 lat pozbawienia wolności.

Brak postów do wyświetlenia