Wiedzieliście, że dress code na Wimbledonie obowiązuje też publiczność?

0
211
Wimbledon (skynews)

Nasi najlepsi polscy tenisiści rozpoczęli właśnie walkę w prestiżowym Wimbledonie. Brytyjskim wielkim szlemie, który słynie z tego, że jego uczestnicy muszą być ubrani na biało. Wiedzieliście, że dress code na Wimbledonie obowiązuje też publiczność?

„Zawodnicy muszą być ubrani w odpowiedni strój tenisowy, który jest prawie całkowicie biały i obowiązuje to od momentu, w którym zawodnik wkracza na obwód kortu” – stwierdza pierwsza z długiej listy zasad warunkujących strój zawodniczek i tenisistek, jaki noszą podczas wielkoszlemowego Wimbledonu.

Wimbledon to turniej, w którym bardzo poważnie traktuje się dress code. Zgodnie z regulaminem turnieju w strojach dopuszcza się tylko jedną linię koloru wokół dekoltu, na rękawach, na spodniach lub spódnicy i na butach, o ile jej grubość nie przekracza jednego centymetra. Okazuje się, że zawodnicy nie są jedynymi, których obowiązuje określony strój na Wimbledonie. Określony jest również dress code dla kibiców siedzących w pierwszym rzędzie i w lożach. Jak mogą ubierać się te osoby?

Panowie:

Wymagany jest nieformalny, ale elegancki strój, mężczyźni zajmujący środkowe miejsca kortu muszą nosić: blezery, koszule i krawaty (niezbędne do wstępu do tych loży), letnie garnitury, mogą również nosić szorty, o ile są szyte na miarę, zapinane płaskie buty. Trampki, T-shirty lub dżinsy są zabronione.

Panie:

Zaleca się, aby miały na sobie sukienkę do kolan, a ponieważ jest to impreza dzienna, neutralne odcienie i odpowiednie buty, podobnie jak mężczyźni nie mogą nosić tenisówek. Czysta biel nie jest obowiązkowa, ale wiele osób decyduje się na ten kolor i sukienki inspirowane strojami noszonymi przez tenisistki, które zawsze są dobrze widziane. Mogą też mieć garnitury lub spodnie, o ile doskonale naśladują brytyjski styl.

CZYTAJ: Mats Wilander przekonany, że Andy Murray może wygrać w tym roku Wimbledon

CZYTAJ: Ile par okularów zużyto przy kręceniu serii o Harrym Potterze?

Brak postów do wyświetlenia