Wiejskie dziewiarki zrobiły wełniany fotoradar, aby spowolnić kierowców!

0
103

Zmęczeni wiecznym hałasem spowodowanym ogromną prędkością kierowców mieszkańcy wioski, postanowili…sami ich spowolnić. Wznieśli więc fałszywy fotoradar zrobiony z dzianiny, aby podstępnie wpłynąć na zmniejszenie prędkości kierowców.

Po latach skarg na przekraczających prędkość kierowców, mieszkańcy Trewoon – maleńkiej osady na obrzeżach St Austell w Kornwalii – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Po serii nietrafionych wypadków, martwych zwierząt domowych i uszkodzeń domów, mieszkańcy wioski już wcześniej prowadzili kampanię na rzecz zainstalowania prawdziwego fotoradaru wzdłuż drogi o prędkości 30 km/h.

Obok ruchliwej A3058, mieszkańcy postawili samodzielnie wydziergany fotoradar, który wyposażony jest w dzianą okładkę, aby wyglądał jak prawdziwy.

Aparat został zauważony przez 33-letnią pracowniczkę opieki społecznej Amber-rose Moone, która w drodze do pracy, natknęła się na sprytny fotoradar i nie mogła się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia.

„To naprawdę wywołało uśmiech na mojej twarzy, więc nie mogłam się powstrzymać przed zrobieniem mu zdjęcia”.

Wychodzi na to, że wydziergany fotoradar zrobił furorę w mediach społecznościowych, a komentarze wskazują, że „nie ma nic bardziej brytyjskiego” niż to.

https://www.deadlinenews.co.uk/2021/05/03/a-crafty-gran-has-knitted-an-incredible-speed-camera-postbox-topper-in-a-bid-to-slow-motorists-down/

Jedna osoba napisała: „Fotoradary z dzianiny – przynajmniej będą ciepłe tej zimy, w przeciwieństwie do większości mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy mają wygórowane rachunki za ogrzewanie”

Inny zapytał: Czy prywatne firmy mogą je instalować i pobierać dochody tak samo jak firmy parkingowe? Zagłosowałbym na to.

Kolejny z kolei pochwalił tkaczy straży obywatelskiej. „Nie ma bardziej brytyjskiego charakteru niż robienie na drutach fotoradaru. Najlepsza praca Trewoon”.

https://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-6742057/Different-speed-cameras-explained-15-types-used-Britain.html

W petycji czytamy: „Mieszkańcy wcześniej zgłaszali obawy dotyczące prędkości kierowców za pośrednictwem Trewoon, aby w rezultacie wprowadzić niewielkie zmiany”.

„Wśród mieszkańców rośnie zaniepokojenie, a także coraz więcej przykładów incydentów, które miały miejsce w wyniku niebezpiecznej jazdy przez Trewoon. Przykłady obejmują uszkodzenie mienia, śmierć/uszkodzenie zwierząt domowych i wielokrotne zdarzenia potencjalnie wypadkowe”

„Fotoradary średniej prędkości to skuteczny i opłacalny sposób na łapanie przekraczających prędkość kierowców, co byłoby odpowiednim i uzasadnionym rozwiązaniem dla Trewoon.

Monitorowanie prędkości kierowców na całej długości Trewoon zapewni bezpieczną jazdę na drodze – w dzień i w nocy.

Brak postów do wyświetlenia