Wiejskie dziewiarki zrobiły wełniany fotoradar, aby spowolnić kierowców!

Date:

Zmęczeni wiecznym hałasem spowodowanym ogromną prędkością kierowców mieszkańcy wioski, postanowili…sami ich spowolnić. Wznieśli więc fałszywy fotoradar zrobiony z dzianiny, aby podstępnie wpłynąć na zmniejszenie prędkości kierowców.

Po latach skarg na przekraczających prędkość kierowców, mieszkańcy Trewoon – maleńkiej osady na obrzeżach St Austell w Kornwalii – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Po serii nietrafionych wypadków, martwych zwierząt domowych i uszkodzeń domów, mieszkańcy wioski już wcześniej prowadzili kampanię na rzecz zainstalowania prawdziwego fotoradaru wzdłuż drogi o prędkości 30 km/h.

Obok ruchliwej A3058, mieszkańcy postawili samodzielnie wydziergany fotoradar, który wyposażony jest w dzianą okładkę, aby wyglądał jak prawdziwy.

Aparat został zauważony przez 33-letnią pracowniczkę opieki społecznej Amber-rose Moone, która w drodze do pracy, natknęła się na sprytny fotoradar i nie mogła się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia.

„To naprawdę wywołało uśmiech na mojej twarzy, więc nie mogłam się powstrzymać przed zrobieniem mu zdjęcia”.

Wychodzi na to, że wydziergany fotoradar zrobił furorę w mediach społecznościowych, a komentarze wskazują, że „nie ma nic bardziej brytyjskiego” niż to.

https://www.deadlinenews.co.uk/2021/05/03/a-crafty-gran-has-knitted-an-incredible-speed-camera-postbox-topper-in-a-bid-to-slow-motorists-down/

Jedna osoba napisała: „Fotoradary z dzianiny – przynajmniej będą ciepłe tej zimy, w przeciwieństwie do większości mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy mają wygórowane rachunki za ogrzewanie”

Inny zapytał: Czy prywatne firmy mogą je instalować i pobierać dochody tak samo jak firmy parkingowe? Zagłosowałbym na to.

Kolejny z kolei pochwalił tkaczy straży obywatelskiej. „Nie ma bardziej brytyjskiego charakteru niż robienie na drutach fotoradaru. Najlepsza praca Trewoon”.

https://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-6742057/Different-speed-cameras-explained-15-types-used-Britain.html

W petycji czytamy: „Mieszkańcy wcześniej zgłaszali obawy dotyczące prędkości kierowców za pośrednictwem Trewoon, aby w rezultacie wprowadzić niewielkie zmiany”.

„Wśród mieszkańców rośnie zaniepokojenie, a także coraz więcej przykładów incydentów, które miały miejsce w wyniku niebezpiecznej jazdy przez Trewoon. Przykłady obejmują uszkodzenie mienia, śmierć/uszkodzenie zwierząt domowych i wielokrotne zdarzenia potencjalnie wypadkowe”

„Fotoradary średniej prędkości to skuteczny i opłacalny sposób na łapanie przekraczających prędkość kierowców, co byłoby odpowiednim i uzasadnionym rozwiązaniem dla Trewoon.

Monitorowanie prędkości kierowców na całej długości Trewoon zapewni bezpieczną jazdę na drodze – w dzień i w nocy.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...