Zagraniczna policja prowadzi dochodzenia w sprawie rasistowskiego nadużycia w Internecie wobec gwiazdy Arsenalu, Bukayo Saki

0
52

Policja zagraniczna prowadzi dochodzenie w sprawie tweeta o charakterze rasistowskim skierowanego do Bukayo Saka po niedzielnym ramisie 2:2 z West Ham.

Wiadomość została opublikowana na Twitterze po tym, jak Kanonierzy stracili dwa cenne punkty w wyścigu o tytuł. Przedstawiała ona Sakę jako małpę wraz ze słowami „ten klaun kosztował nas ligę”.

Pod postem, inny użytkownik Twittera oznaczył Metropolitan Police stwierdzając, że ta wiadomość była przestępstwem ze względu na mowę nienawiści.

„Zostało to zgłoszone i obecnie jest badane” – odpowiedziała policja.

Konto osoby, która wysłała wiadomość, zostało uśpione.

Saka cieszył się znakomitą kampanią, wzmacniając swoją rosnącą reputację jako piłkarz.

21-latek przeżył jednak nieprzyjemne chwile na londyńskim stadionie, ponieważ nie trafił w bramkę podczas rzutu karnego w drugiej połowie meczu, tym samym marnując szansę na prowadzenie 3:1.

To nie pierwszy raz, kiedy Saka był obrażany na tle rasowym w mediach społecznościowych zaraz po tym, jak nie zdobył gola z rzutu karnego.

Reagując na niedzielną porażkę, Saka napisała na Instagramie: „Niezależnie od wyniku, zawsze przyjmę na siebie odpowiedzialność. Przepraszam Kanonierzy, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to naprawić”.

Jego menedżer, Mikel Arteta, powiedział po meczu: „Zawodnik, który wykonuje rzuty karne, nie trafia w rzuty karne, nie znam nikogo, kto by tego nie zrobił. Gdybym miał wybrać jednego zawodnika, który by to zrobił, byłby to znowu on. W tym momencie przegapiliśmy to, a taki jest właśnie futbol”.

Brak postów do wyświetlenia