Zjawiskowe i zagrażające życiu figury łyżwiarstwa figurowego, które są zabronione, ale zobaczysz je na pokazach

0
701

Łyżwiarstwo figurowe ma wiele figur, które mogą być bardzo niebezpieczne, istnieje kilka, które tak przekraczają granicę, że są oficjalnie uznane za nielegalne. Można je zobaczyć na profesjonalnych pokazach lodowych, ale nigdy na zawodach.

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska wyłącza kilka naprawdę widowiskowych figur z kanonu legalnych ruchów w łyżwiarstwie figurowym, najwyraźniej ze względów bezpieczeństwa, z dwupunktową karą, jeśli łyżwiarz wykona nielegalną pozę podczas zawodów. Chociaż możesz z podziwem patrzeć, jak łyżwiarze wykonują te zakazane figury na pokazach, prawdopodobnie nie zobaczysz ich na igrzyskach olimpijskich w najbliższej przyszłości.

 W łyżwiarstwie figurowym w parach i pojedynczo, podczas zawodów nielegalne są:

  • Skoki przypominające salto: obejmuje to salto w tył, podskoki i inne skoki, w których nogi przechodzą nad głową.
  • Podnoszenie z niewłaściwymi chwytami: w parach łyżwiarze mogą wykonywać tylko chwyty, które obejmują rękę do ręki, rękę do ramienia, rękę do ciała lub rękę do górnej części nogi. Każdy inny rodzaj trzymania (w tym obroty „head-banger”) jest nielegalny.

W tańcu na lodzie nielegalne są:

  • Siedzenie na głowie partnera
  • Stanie na ramieniu partnera
  • Podnoszenie partnera w odwróconym dzielonym słupku
  • Headbanger lub bump spin: w tym ruchu jeden z partnerów macha drugim, trzymając się tylko za nogi lub łyżwy z całkowicie wyciągniętymi rękami. Zwykle odbywa się, to gdy partner podnoszący obraca się, przesuwając uniesionego partnera w górę i w dół podczas obracania się.
  • Partner podnoszący kołysze podnoszonego partnera bez użycia rąk, przy czym podnoszony partner trzyma się tylko stopami lub nogami wokół szyi partnera podnoszącego
  • Podnoszący partner trzyma uniesionego partnera nad głową z wyciągniętymi ramionami: ten rodzaj trzymania jest dozwolony w parach, ale nie w tańcu na lodzie.
  • Skoki lub skoki z rzutu z więcej niż jednym obrotem: jest to główny czynnik oddzielający taniec na lodzie od łyżwiarstwa figurowego w parach – w tańcu na lodzie łyżwiarze nie mogą wykonywać skoków, z wyjątkiem wejścia lub wyjścia z ruchu.
  • Leżenie na lodzie

Zobaczcie przykłady zjawiskowych, ale nielegalnych figur łyżwiarstwa figurowego na filmiku poniżej.

CZYTAJ: Fernando Alonso: Co za głupia zasada!

CZYTAJ: Chris Hemsworth będzie rzadziej w filmie po rewelacjach z chorobą Alzheimera

Brak postów do wyświetlenia