Zobacz, jaki kolor biżuterii pasuje do Twojej karnacji!

0
272

Czy jesteś osobą, która nie może się zdecydować, który kolor biżuterii jest dla Ciebie najlepszy?

Nic dziwnego – każda karnacja ma swój „przypisany” kolor biżuterii, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić to, co nam się żywnie podoba bez względu na jakiekolwiek wytyczne!

Jednak możliwe jest znalezienie metalicznego odcienia, który będzie do Ciebie pasował – wszystko zależy do odcienia Twojej skóry.

W zależności od tego, na co się zdecydujesz, biżuteria, która pasuje do Twojego naturalnego odcienia, ma potężną zdolność rozświetlania skóry, podkreślania koloru oczu i dodawania blasku włosom – tak, odpowiedni dobór biżuterii, wpływa nie tylko na naszą buzię, ale również i włosy!

Z kolei niekompatybilny odcień, może zadziałać w drugą stronę i podkreślić skazy lub cienie pod oczami.

Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących dopasowywania kolorów do odcienia skóry – to łatwiejsze niż myślisz!

https://www.beadsandpieces.com/2015/04/20/how-to-match-your-skin-tone-with-your-jewelry/

Znajdź swój odcień

Większość ludzi ma skórę o chłodnym lub ciepłym odcieniu, dlatego warto dowiedzieć się, który z nich jest „Twój” – wiedza ta może być bardzo pomocna przy wyborze makijażu, odzieży i biżuterii.

Jednym z najłatwiejszych sposobów na rozwiązanie tego problemu jest ubranie zwyczajnego, białego topu i umieszczenie go pod szyją.

Jeśli biała koszulka podkreśla koloryt Twojej skóry, prawdopodobnie masz ciepłą karnację.

Jeśli jednak jasnoróżowa koszula sprawdza się lepiej, najprawdopodobniej jesteś osobą o chłodnej karnacji.

Możesz także spróbować metody nadgarstka, którą można łatwo wykonać, oświetlając żyły. Jeśli wydają się zielone lub żółte, Twój odcień jest ciepły, podczas gdy niebieski lub fioletowy sugeruje chłodny.

Nie zauważasz różnicy? Najprawdopodobniej masz neutralny odcień!

Ponadto, nawet kolor oczu może naprowadzić Cię na odcień skóry! Orzechowe, brązowe lub bursztynowe oczy sugerują ciepłe, podczas gdy niebieskie lub zielone oczy wskazują na chłodniejszą tonację.

Jeśli chodzi o włosy, należy porównać je z naturalnym kolorem, przy czym większość osób o ciepłej tonacji ma włosy w kolorze karmelowego lub głębokiego brązu, czerwieni, kasztanu, truskawkowego czy miodowego blondu.

Kolory, które najlepiej pasują do każdego odcienia

Teraz, kiedy już wiesz, z czym pracujesz, możesz to wykorzystać przy zakupie biżuterii.

Królują u Ciebie ciepłe odcienie? Ziemiste i jasne kolory to Twój nowy najlepszy przyjaciel. Złoto może sprawić, że będziesz błyszczeć; podobnie zresztą jak rubiny, granaty i szmaragdy.

Jeśli jesteś po „chłodniejszej stronie” barykady, świetnie będą wyglądać fiolety, błękity i róże – pomyśl o ametystach, akwamarynach i różowych szafirach. Oprócz tego wybór o srebra, platyny i białego złota, jest strzałem w dziesiatkę!

Natomiast jeśli nie odnalazłaś się w żadnym z odcieni, nie martw się – prawdopodobnie masz neutralną karnację, co daje znacznie szerszą gamę kolorów do zabawy.

Te zasady na pewno pomogą zawęzić wybór przy kupnie biżuterii!

Brak postów do wyświetlenia