5 fajnych tradycji i pomysłów na świętowanie Mikołajek dla dzieci

0
285

Ho, ho, ho! Mikołajki są tuż, tuż! Gotowi na wizytę Świętego Mikołaja? Oto 5 fajnych tradycji i pomysłów na Mikołajki dla dzieci i całej rodziny.

Kiedy nadchodzą Mikołajki, to oznacza, że święta Bożego Narodzenia są już za rogiem, a szał świątecznych przygotowań na dobre się rozpoczął. Mikołajki to też świetny sposób, aby wprowadzić do domu ducha bezinteresownej dobroci, dawania i dzielenia się na nadchodzący rok. Oto 5 fajnych tradycji i pomysłów na świętowanie Mikołajek dla dzieci i całej rodziny.

Celebruj ducha dawania

Naucz swoje dzieci ducha dawania, dzieląc się przemyślanymi prezentami z innymi. Możesz porozdawać prezenty wspólnie z dziećmi lub poprosić, żeby to one same rozdały prezenty. Dobrym pomysłem będzie też poproszenie dzieci, aby własnoręcznie przygotowały prezenty dla kogoś. Mogą to np. być własnoręcznie zrobione łańcuchy z bibuły czy narysowane i pomalowane przez nich kartki świąteczne. Możecie też razem udekorować pierniczki i wręczyć najbliższym. Niektórzy decydują się też na przygotowanie woreczków prezentowych dla ludzi przebywających w miejskich ośrodkach pomocy społecznej lub dla tych, którzy święta muszą spędzić w szpitalu.

Przygotuj skarpetę lub buta na prezenty od Mikołaja

Przed Mikołajkami opowiedz dzieciom historię Świętego Mikołaja. Powiedz, kim był, co robił, i dlaczego został zapamiętany. Następnie poproś dzieci, żeby napisały list do Świętego Mikołaja i wrzuciły go do skarpety na prezenty od Mikołaja, żeby powiesiły ją na kominku, na parapecie, przy oknie lub przy drzwiach. Wytłumacz, że jeśli będą grzeczne i dobre dla innych, to Mikołaj zostawi im w skarpecie prezenty. Możesz też dać im smakołyki i poprosić, żeby włożyły je do skarpety jako prezent dla Mikołaja lub poprosić, żeby same przygotowały prezent dla Mikołaja.

Świętuj z przepisami

Spróbuj swoich sił w świątecznych przepisach. Świąteczne przepisy znajdziesz w internecie, w świątecznych książkach kucharskich lub u swoich bliskich. Zadzwoń do swoich najbliższych i zaproś do wspólnego gotowania lub pieczenia. Zrobienie wspólnie waszych tradycyjnych potraw świątecznych wprawi was w dobry nastrój.

Świętuj z grami i sztuką

Możesz się wiele nauczyć i wiele nauczyć o dniu św. Mikołaja, grając z rodziną w sztuce. Od zabaw dla jednej osoby, które możesz zorganizować dla swoich dzieci, po opcje dla dużych grup, w które może zaangażować się cała rodzina. Wszystko zależy od ciebie, ale wystawienie mini sztuki świątecznej przez dzieci, czy zagranie w świąteczny quiz lub wspólny świąteczny seans filmowy, to świetna okazja do śmiechu, nauki i zacieśniania więzi.

Zrób z dzieci ozdoby świąteczne

Rękodzieło jest zawsze fajne do robienia z dziećmi i stanowi świetny początek rozmowy. W internecie jest mnóstwo wspaniałych pomysłów na świąteczne rękodzieło wraz z opisem krok po kroku jak je wykonać lub z gotowymi do wydruku szablonami do udekorowania przez dzieci.

Brak postów do wyświetlenia