5 fajnych tradycji i pomysłów na świętowanie Mikołajek dla dzieci

Date:

Ho, ho, ho! Mikołajki są tuż, tuż! Gotowi na wizytę Świętego Mikołaja? Oto 5 fajnych tradycji i pomysłów na Mikołajki dla dzieci i całej rodziny.

Kiedy nadchodzą Mikołajki, to oznacza, że święta Bożego Narodzenia są już za rogiem, a szał świątecznych przygotowań na dobre się rozpoczął. Mikołajki to też świetny sposób, aby wprowadzić do domu ducha bezinteresownej dobroci, dawania i dzielenia się na nadchodzący rok. Oto 5 fajnych tradycji i pomysłów na świętowanie Mikołajek dla dzieci i całej rodziny.

Celebruj ducha dawania

Naucz swoje dzieci ducha dawania, dzieląc się przemyślanymi prezentami z innymi. Możesz porozdawać prezenty wspólnie z dziećmi lub poprosić, żeby to one same rozdały prezenty. Dobrym pomysłem będzie też poproszenie dzieci, aby własnoręcznie przygotowały prezenty dla kogoś. Mogą to np. być własnoręcznie zrobione łańcuchy z bibuły czy narysowane i pomalowane przez nich kartki świąteczne. Możecie też razem udekorować pierniczki i wręczyć najbliższym. Niektórzy decydują się też na przygotowanie woreczków prezentowych dla ludzi przebywających w miejskich ośrodkach pomocy społecznej lub dla tych, którzy święta muszą spędzić w szpitalu.

Przygotuj skarpetę lub buta na prezenty od Mikołaja

Przed Mikołajkami opowiedz dzieciom historię Świętego Mikołaja. Powiedz, kim był, co robił, i dlaczego został zapamiętany. Następnie poproś dzieci, żeby napisały list do Świętego Mikołaja i wrzuciły go do skarpety na prezenty od Mikołaja, żeby powiesiły ją na kominku, na parapecie, przy oknie lub przy drzwiach. Wytłumacz, że jeśli będą grzeczne i dobre dla innych, to Mikołaj zostawi im w skarpecie prezenty. Możesz też dać im smakołyki i poprosić, żeby włożyły je do skarpety jako prezent dla Mikołaja lub poprosić, żeby same przygotowały prezent dla Mikołaja.

Świętuj z przepisami

Spróbuj swoich sił w świątecznych przepisach. Świąteczne przepisy znajdziesz w internecie, w świątecznych książkach kucharskich lub u swoich bliskich. Zadzwoń do swoich najbliższych i zaproś do wspólnego gotowania lub pieczenia. Zrobienie wspólnie waszych tradycyjnych potraw świątecznych wprawi was w dobry nastrój.

Świętuj z grami i sztuką

Możesz się wiele nauczyć i wiele nauczyć o dniu św. Mikołaja, grając z rodziną w sztuce. Od zabaw dla jednej osoby, które możesz zorganizować dla swoich dzieci, po opcje dla dużych grup, w które może zaangażować się cała rodzina. Wszystko zależy od ciebie, ale wystawienie mini sztuki świątecznej przez dzieci, czy zagranie w świąteczny quiz lub wspólny świąteczny seans filmowy, to świetna okazja do śmiechu, nauki i zacieśniania więzi.

Zrób z dzieci ozdoby świąteczne

Rękodzieło jest zawsze fajne do robienia z dziećmi i stanowi świetny początek rozmowy. W internecie jest mnóstwo wspaniałych pomysłów na świąteczne rękodzieło wraz z opisem krok po kroku jak je wykonać lub z gotowymi do wydruku szablonami do udekorowania przez dzieci.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...