5 gwiazd Hollywood, które są spokrewnione z Elżbietą II

0
90
Screen capture of Queen Elizabeth II speaking to the nation in a special broadcast to the United Kingdom and the Commonwealth in relation to the Coronavirus outbreak on BBC TV channel on April 5, 2020 at Windsor Castle in Windsor, England. Photo via David NIVIERE/ ABACAPRESS.COM Dostawca: PAP/Abaca

Okazuje się, że w niektórych gwiazdach filmowego przemysłu płynie królewska krew. Oto krótkie zestawienie 5 sław Hollywood, które są spokrewnione z królową Elżbietą II.

Elżbieta II była królową Wielkiej Brytanii. Zmarła we wrześniu 2022 roku. Jej trwające 70 lat i 214 dni panowanie, czyni ją najdłużej panującym ze wszystkich brytyjskich monarchów i najdłużej panującą kobietą w historii. To ona była teściową księżnej Diany i babcią jednego z najsłynniejszych, jeżeli nie najsłynniejszego rodzeństwa na świecie, księcia Williama i księcia Harry’ego. Okazuje się, że była też krewną kilku bardzo znanych gwiazd Hollywood. Oto 5 gwiazd Hollywood, które są spokrewnione z Elżbietą II.

Hugh Grant

Hugh Granta swego czasu kochały chyba prawie wszystkie kobiety na ziemi. Znany m.in. z takich klasyków, jak „Notting Hill”, „Cztery wesela i pogrzeb”, „To właśnie miłość”, czy „Dziennik Bridget Jones”, Hugh Grant jest jednym z krewnych Elżbiety II. I to dość bliskim. Jest kuzynem Elżbiety II w dziewiątym pokoleniu. Ich wspólnym przodkiem był król Anglii, Henryk VII, i król Szkocji, Jakub IV.

Johnny Depp

Johnny Depp to absolutna czołówka gwiazd Hollywood. Grał w takich filmach jak „Blow”, „Wrogowie publiczni”, „Marzyciel”, czy w serii „Piraci z Karaibów”. Aktor jest spokrewniony z Elżbietą II w dwudziestej linii. Trzeba byłoby więc cofnąć się o ponad 500 lat, żeby dojść do wspólnego dla nich przodka.

Brad Pitt i Angelina Jolie

Brad Pitt i Angelina Jolie przez lata tworzyli jedną z najgorętszych par w Hollywood. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Aktorzy rozstali się po 10 latach związku. Mają jednak coś, co na zawsze ich łączy. Są spokrewnieni z Elżbietą II.

Przodkiem Jolie był król Francji, Filip II. Przez niego Jolie jest kuzynką królowej w dwudziestym szóstym pokoleniu. Pokrewieństwo Elżbiety II i Pitta jest bliższe od tego, które łączy władczynię z Jolie. Wspólnym przodkiem królowej Elżbiety II i Pitta, jest Henryk II. Jest to pokrewieństwo w dwudziestej piątej linii.

Michael Douglas

Michael Douglas, syn Kirka Douglasa i aktor znany, chociażby z „Nagiego instynktu”, jest spokrewniony z Elżbietą II w osiemnastej linii. Ich wspólnym przodkiem był Edward III.

Brak postów do wyświetlenia