Złe wieści dla fanów „Avatara”. Premiera 3. części została przełożona. Na najnowszą odsłonę sagi przyjdzie nam poczekać dodatkowy rok. Wiemy na kiedy i dlaczego przesunięto wejście filmu do kin.
„Avatar” to franczyza filmów science fiction stworzona przez Jamesa Camerona, której pierwsza część miała premierę w 2009 roku. W rolach głównych występują Zoe Saldana i Sam Worthington. Seria opowiada historię sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym o nazwie Avatar, w ramach którego odkrywa planetę Pandora. Druga część historii, „Avatar: Istota wody”, ukazała się w 2022 roku.
Pierwsza część „Avatara” była wielkim hitem i do dziś pozostaje jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Nic więc dziwnego, że fani oszaleli z ekscytacji, gdy po latach James Cameron nakręcił kontynuację, a dystrybutor obrazu zapowiedział, że powstaną jeszcze kolejne trzy części historii. 3. część „Avatara” miała wejść do kin w 2024 roku. Teraz okazuje się, że studio opóźniło premierę filmu o rok.
Ekipa filmowa pracująca nad nową odsłoną „Avatara”, musiała przełożyć premierę kolejnej części o rok z powodu strajków w świecie filmu w Stanach Zjednoczonych. Strajk Gildii Scenarzystów Hollywood, który rozpoczął się 1 maja, spowodował, że firmy takie jak The Walt Disney Studios zmieniły daty premier niektórych z najbardziej oczekiwanych produkcji. „Avatar 3”, „Thunderbolts”, „Blade”, „Avengers: Dynastia Kang” i „Avengers: Secret Wars” to tylko niektóre z tytułów, których pojawienie się w kinach zostało zmienione, jak ogłosiło The Walt Disney Studios w dniu we wtorek, ze względu na wstrzymanie produkcji lub brak gotowych scenariuszy. W przypadku trzeciej części „Avatara” zostanie ona oficjalnie przesunięta o rok i ukaże się teraz 19 grudnia 2025 roku, co oznacza, że czwarty i piąty sequel sagi ukażą się dopiero 21 grudnia, odpowiednio 2029 i 19 grudnia 2031.
CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi
CZYTAJ: Roland Garros. Djokovic króluje pod nieobecność króla