Netflix chce rozpocząć transmisje sportowe na żywo

0
68
Golf, Netflix (IGN Polska)

Netflix rozważa rozpoczęcie transmisji sportowych na żywo. Ostatnie doniesienia z Wall Street Journal wskazują, że Netflix stara się o prawa do transmisji turnieju golfowego celebrytów zaplanowanego na jesień. W wydarzeniu wezmą udział wybitni golfiści obok kierowców Formuły 1.

Wall Street Journal twierdzi, że Netflix chce zacząć relacjonować sport poprzez transmisje na żywo. Nie powinno to dziwić, ponieważ platforma zebrała pozytywne recenzje za swoje dokumentalne seriale sportowe o Formule 1 i o tenisie, a niedługo wypuści w świat kolejną serię, tym razem o hiszpańskiej La Lidze.

Ostatnie doniesienia z Wall Street Journal wskazują, że Netflix jest obecnie zaangażowany w dyskusje na temat transmisji na żywo turnieju golfowego celebrytów zaplanowanego na jesień. W wydarzeniu, które odbędzie się w Las Vegas, wezmą udział wybitni golfiści obok kierowców Formuły 1.

W pierwszym kwartale 2023 r. baza abonentów Netflix osiągnęła imponujące 232,5 miliona, co daje firmie znaczący wpływ na całą branżę transmisji strumieniowych. Wprowadzając transmisje sportowe na żywo, Netflix ma na celu dalsze umocnienie swojej pozycji i zdobycie nowego segmentu odbiorców. Ponieważ konkurenci, tacy jak Hulu i Apple TV+, torują sobie drogę do transmisji sportowych na żywo — Netflix nie chce pozostawać w tyle za tym trendem. Co więcej, turniej golfowy celebrytów daje firmie Netflix dodatkową szansę na rozszerzenie działalności reklamowej. Transmitując turniej na żywo, Netflix może przyciągnąć sponsorów i reklamodawców, którzy chcą dotrzeć do widzów turnieju.

CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi

CZYTAJ: Roland Garros. Djokovic króluje pod nieobecność króla

Brak postów do wyświetlenia