Adam Driver zagra Kopernika? Wszystko przez obraz, który zobaczył w Toruniu

0
87
Adam Driver w Toruniu na festiwalu Camerimage, 2023 (fot. pap)

Adam Driver przebywa obecnie w Polsce na zaproszenie festiwalu filmowego Camerimage. Słynny hollywoodzki aktor promuje tu film „Ferrari”. Wkrótce może znów wróci do Polski, ponieważ, gdy zobaczył w toruńskim ratuszu Kopernika pędzla Matejki, stwierdził, że jest do niego tak podobny, że musi go zagrać.

Adam Driver to słynny hollywoodzki aktor, którego w ostatnim czasie można było oglądać chociażby w filmie „Dom Gucci”. Najnowszym projektem aktora jest produkcja „Ferrari” i to właśnie ten obraz promuje na festiwalu Camerimage, który zaprosił go jako gościa specjalnego. Oprócz promocyjnych obowiązków aktor znalazł chwilę, by trochę pozwiedzać. W ten właśnie sposób trafił na wystawę obrazów Jana Matejki, która zainspirowała go do podjęcia nowego aktorskiego wyzwania.

Adam Driver chce zagrać Kopernika. Wszystko dlatego, że zwiedzając wystawę z obrazami Jana Matejki, spostrzegł podobieństwo z Kopernikiem, podziwiając obraz „Astronom Kopernik rozmowa z Bogiem”. Stwierdził, że mógłby być obsadzony w biografii naukowca. Zdarzenia zrelacjonowała Małgorzata Matuszewska, specjalistka PR od lat związana ze światem kina.

„Przyznał, że zaskoczyło go, jak bardzo jest podobny do Kopernika i że chętnie by go zagrał. Kiedy prowadzący zapytał na koniec, jakie są jego plany aktorskie, Adam trzykrotnie powtórzył: »Copernicus«” – relacjonuje Matuszewska na swoim profilu na Facebooku.

CZYTAJ: Jest pierwsza zapowiedź nowego filmu z serii „Sami Swoi”. Musisz to zobaczyć

Brak postów do wyświetlenia