Aktorka Natalie Portman przeprowadziła wywiad z Olgą Tokarczuk w ramach Natalie’s Book Club

Date:

Natalie’s Book Club to klub książkowy założony przez sławną hollywoodzką aktorkę Natalie Portman. W ramach swojego klubu Portman przeprowadziła wywiad z Olgą Tokarczuk o książce „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

Klub książkowy Natalie Portman

Natalie’s Book Club to prawdziwa gratka dla miłośników literatury. Natalie’s Book Club to klub książkowy założony przez hollywoodzką aktorkę Natalie Portman. Gwiazda co miesiąc ogłasza tytuł miesiąca w klubie, który następnie jest czytany, a później omawiany w wywiadzie z autorem książki, który prowadzi sama Natalie Portman.

Książka Olgi Tokarczuk tytułem miesiąca w klubie Natalie Portman

We wrześniu Natalie Portman ogłosiła na Instagramie Natalie’s Book Club, że wrześniowym tytułem miesiąca klubu jest książka „Prowadź swój pług przez kości umarłych” autorstwa Olgi Tokarczuk.

– Uwielbiam sposób, w jaki ta bajkowa polska powieść łączy tajemnicę, czarną komedię, politykę i filozofię. Gdy Janina, astrolog, która woli towarzystwo zwierząt, wyrusza na poszukiwanie martwych ciał, które pojawiają się wokół niej, dochodzi do tarć między Janiną a myśliwymi. Mam nadzieję, że dołączysz do mnie w tym miesiącu w czytaniu! #SeptemberBookPick – napisała Natalie Portman w komunikacie na Instagramie ogłaszającym wrześniowy tytuł miesiąca Natalie’s Book Club.

Natalie Portman przeprowadziła wywiad z Olgą Tokarczuk

Zgodnie z założeniami swojego klubu, Natalie Portman po przeczytaniu książki autorstwa Tokarczuk rozpoczęła organizację wywiadu z polską pisarką. Rozmowa aktorki z polską noblistką ujrzała światło dzienne 11 stycznia.

W wywiadzie Natalie Portman wyraziła podziw dla Tokarczuk za to, że napisała „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, jednocześnie pisząc „Księgi Jakuba”. Aktorka pytała polską noblistkę m.in. o to, jak wyglądał proces pisania dwóch książek naraz, co sprawiło, że Tokarczuk podjęła temat natury i jej relacji z człowiekiem oraz o oryginalny język bohaterki, która wymyślała różne nazwy.

Całość wywiadu można zobaczyć na Instagramie klubu Natalie Portman (@natsbookclub) lub klikając w link TUTAJ. Przypomnijmy, że na podstawie książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych” powstał film „Pokot”.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...