Tinder i Hinge uruchamiają alert bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników przed oszustwami związanymi z…romansami!

Date:

Nie chcemy powtórki z kolejnego oszusta z Tindera.

Oszustwa związane z romansami nadal kwitną, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie w czasie pandemii znacząco wzrosły. Jednak dzięki aplikacjom randkowym, które są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów poznawania ludzi, dla osób szukających miłości, usunięcie ikony z ekranu telefonu, nie wchodzi w grę.

Teraz Match Group, firma macierzysta Tindera, Match, Hinge i Plenty of Fish, prowadzi globalną kampanię w celu uświadamiania ludzi, jednocześnie pomagając im bezpieczniej umawiać się na randki.

Istnieją różne rodzaje oszustw internetowych; aktualnie, użytkownicy aplikacji otrzymują wiadomości od Match Group, wskazujące im typowe znaki ostrzegawcze, na które szczególnie należy zwrócić uwagę.

Udostępnione wskazówki, stworzone we współpracy z ekspertami od wykorzystywania finansowego, będą wyświetlane przez cały styczeń, aby pomóc użytkownikom bezpieczniej umawiać się na randki.

Buddy Loomis, który pracuje dla firmy w organach ścigania i dochodzeniach, mówi: „Jako były detektyw i agent specjalny wiem z pierwszej ręki, jak oszuści nakłaniają niczego niepodejrzewające osoby do podania danych osobowych, a ostatecznie pieniędzy – w tym żerowania na osobach szukających miłości lub towarzystwa. To jest powód, dla którego jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w tworzenie narzędzi bezpieczeństwa dostępnych dla użytkowników poprzez wykorzystanie technologii i zasobów, które mają na celu pomóc użytkownikom chronić się przed szkodami w otaczającym ich świecie i nawiązywać bezpieczniejsze połączenia”.

https://www.tinderpressroom.com/

Oto wskazówki, o których należy pamiętać, niezależnie od używanej aplikacji:

  1. Korzystaj z narzędzi dostępnych w aplikacji

Upewnij się, że zweryfikowałeś swój profil za pomocą weryfikacji własnego selfie, a także zwróć uwagę na weryfikację swoich preferencji.

Spróbuj porozmawiać na czacie wideo z potencjalnym partnerem/partnerką, aby wiedzieć, że jest to na pewno prawdziwa osoba.

  • Niechciana rada

Jeśli nowy partner udziela Ci porad dotyczących kryptowalut lub inwestycji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to oszustwo.Powinieneś zgłosić je w aplikacji, aby mogły być monitorowane.

  • Obiecujące pieniądze

Oszuści będą wykorzystywać techniki, aby skupić się na tym, w jaki sposób duża suma zwrotów może poprawić twoje życie lub co możesz zrobić z tymi nowymi pieniędzmi. Należy unikać każdego, kto próbuje „nauczyć” Cię, jak odnieść sukces i stać się bogatym.

  • Przeciążenie emocjonalne

Nie daj się zwieść łzawej historii – oszuści często twierdzą, że potrzebują pieniędzy na wizę, opłaty celne, operacje, rodzinne rachunki medyczne, naprawę samochodu lub bilety lotnicze. Jeśli wydają się zdesperowani i w grę wchodzą pieniądze, trzymaj się z daleka.

  • Zachowaj czujność

Oszuści mogą grać długo, prosząc o pieniądze w ciągu pięciu miesięcy od zbudowania zaufania. Z reguły najlepiej nigdy nie wysyłać ani otrzymywać pieniędzy przelewem bankowym, przekazem pieniężnym, wymianą walut, kartą podarunkową lub inwestycją z kimś, kogo nigdy nie spotkałeś osobiście.

Randkujcie ostrożnie!

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...