Tinder i Hinge uruchamiają alert bezpieczeństwa, aby chronić użytkowników przed oszustwami związanymi z…romansami!

0
78

Nie chcemy powtórki z kolejnego oszusta z Tindera.

Oszustwa związane z romansami nadal kwitną, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie w czasie pandemii znacząco wzrosły. Jednak dzięki aplikacjom randkowym, które są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów poznawania ludzi, dla osób szukających miłości, usunięcie ikony z ekranu telefonu, nie wchodzi w grę.

Teraz Match Group, firma macierzysta Tindera, Match, Hinge i Plenty of Fish, prowadzi globalną kampanię w celu uświadamiania ludzi, jednocześnie pomagając im bezpieczniej umawiać się na randki.

Istnieją różne rodzaje oszustw internetowych; aktualnie, użytkownicy aplikacji otrzymują wiadomości od Match Group, wskazujące im typowe znaki ostrzegawcze, na które szczególnie należy zwrócić uwagę.

Udostępnione wskazówki, stworzone we współpracy z ekspertami od wykorzystywania finansowego, będą wyświetlane przez cały styczeń, aby pomóc użytkownikom bezpieczniej umawiać się na randki.

Buddy Loomis, który pracuje dla firmy w organach ścigania i dochodzeniach, mówi: „Jako były detektyw i agent specjalny wiem z pierwszej ręki, jak oszuści nakłaniają niczego niepodejrzewające osoby do podania danych osobowych, a ostatecznie pieniędzy – w tym żerowania na osobach szukających miłości lub towarzystwa. To jest powód, dla którego jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w tworzenie narzędzi bezpieczeństwa dostępnych dla użytkowników poprzez wykorzystanie technologii i zasobów, które mają na celu pomóc użytkownikom chronić się przed szkodami w otaczającym ich świecie i nawiązywać bezpieczniejsze połączenia”.

https://www.tinderpressroom.com/

Oto wskazówki, o których należy pamiętać, niezależnie od używanej aplikacji:

  1. Korzystaj z narzędzi dostępnych w aplikacji

Upewnij się, że zweryfikowałeś swój profil za pomocą weryfikacji własnego selfie, a także zwróć uwagę na weryfikację swoich preferencji.

Spróbuj porozmawiać na czacie wideo z potencjalnym partnerem/partnerką, aby wiedzieć, że jest to na pewno prawdziwa osoba.

  • Niechciana rada

Jeśli nowy partner udziela Ci porad dotyczących kryptowalut lub inwestycji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to oszustwo.Powinieneś zgłosić je w aplikacji, aby mogły być monitorowane.

  • Obiecujące pieniądze

Oszuści będą wykorzystywać techniki, aby skupić się na tym, w jaki sposób duża suma zwrotów może poprawić twoje życie lub co możesz zrobić z tymi nowymi pieniędzmi. Należy unikać każdego, kto próbuje „nauczyć” Cię, jak odnieść sukces i stać się bogatym.

  • Przeciążenie emocjonalne

Nie daj się zwieść łzawej historii – oszuści często twierdzą, że potrzebują pieniędzy na wizę, opłaty celne, operacje, rodzinne rachunki medyczne, naprawę samochodu lub bilety lotnicze. Jeśli wydają się zdesperowani i w grę wchodzą pieniądze, trzymaj się z daleka.

  • Zachowaj czujność

Oszuści mogą grać długo, prosząc o pieniądze w ciągu pięciu miesięcy od zbudowania zaufania. Z reguły najlepiej nigdy nie wysyłać ani otrzymywać pieniędzy przelewem bankowym, przekazem pieniężnym, wymianą walut, kartą podarunkową lub inwestycją z kimś, kogo nigdy nie spotkałeś osobiście.

Randkujcie ostrożnie!

Brak postów do wyświetlenia