Historia „jak z filmu”. Ke Huy Quan wygrywa statuetkę Złotego Globu po 30 latach odrzucenia przez Hollywood!

0
121

Ke Huy Quan, który zdobył popularność za dzieciaka w serii Indiana Jones i w filmie „Goonies” jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają. Odkryty jako dziecko, a następnie zapomniany i odrzucany przez Hollywood przez 30 lat, Ke Huy Quan powraca w głównej roli w filmie „Wszystko wszędzie naraz” i zdobywa za swoją kreację statuetkę Złotego Globu.

Ke Huy Quan. Historia „jak z filmu”

Życie czasami ma momenty jak z filmu i bez wątpliwości jedną z takich chwil jest zwycięstwo Ke Huy Quana w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy podczas 80. edycji Złotych Globów. Triumf wietnamsko-amerykańskiego aktora dowodzi, że trzeba być zawsze pełnym nadziei i nie zapominać o swoich marzeniach, ponieważ się spełniają.

Ke Huy Quan zasłynął w Hollywood w 1984 roku jako dziecięcy aktor w wieku 12 lat u boku Harrisona Forda w filmie „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”. Sukces filmu i sympatia do jego postaci przyniosły Quanowi w 1985 roku rolę w filmie „Goonies”. Niestety później propozycje się skończyły. Quan nie dostawał żadnych angaży i był odrzucany na wszystkich kastingach. Jak twierdzi, nie było wtedy miejsca na azjatyckiego aktora w Hollywood. Po latach starań Quan porzucił akorstwo na rzecz produkcji filmowej. Wszystko się jednak zmieniło po premierze filmu „Bajecznie Bogaci Azjaci”. Quan stwierdził, że Hollywood się zmieniło i rozważał sprawdzenie, czy znajdzie się teraz w tym świecie miejsce dla niego. Wtedy do aktora odezwali się reżyserzy „Wszystko wszędzie naraz”, proponując mu rolę męża głównej bohaterki granej przez Michelle Yeoh.

Key Huy Quan wraca po 30 latach i zdobywa statuetkę Złotego Globu

Będąc po pięćdziesiątce i nie chcąc żałować, że nie spróbował ponownie zawalczyć o spełnienie swoich aktorskich marzeń, Ke Huy Quan przystał na propozycję reżyserów „Wszystko wszędzie naraz”. Za rolę męża głównej bohaterki granej przez Michelle Yeoh zdobył nagrodę Złotego Globu w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy. Przyjmując nagrodę, Quan podziękował Stevenowi Spielbergowi za odkrycie jego talentu za dziecka i wygłosił wzruszającą przemowę.

Wychowano mnie tak, bym nigdy nie zapominał, skąd pochodzę i kto dał mi pierwszą szansę. Jestem bardzo szczęśliwy, że dziś znów mogę zobaczyć Stevena Spielberga. Steven, dziękuję. Kiedy zacząłem moją karierę aktorską jako dziecięcy aktor w filmie „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” poczułem się niezwykle szczęśliwy, że mnie wybrano. Kiedy dorastałem, zacząłem się zastanawiać, czy to było to, czy po prostu mi się raz poszczęściło. Przez tyle lat bałem się, że nie mam nic więcej do zaoferowania, że ​​cokolwiek bym nie zrobił, nigdy nie przewyższę tego, co osiągnąłem jako dziecko. Na szczęście ponad 30 lat później dwóch facetów pomyślało o mnie. Pamiętali tego dzieciaka i dali mi możliwość spróbowania jeszcze raz. Wszystko, co stało się od tej pory, jest niesamowite. Dan i Daniel (od red. reżyserzy „Wszystko wszędzie naraz”) dziękuję, że pomogliście mi znaleźć moją odpowiedź. Chcę podziękować najważniejszej osobie w moim życie, jedynej osobie, która nigdy nie przestała we mnie wierzyć. Mojej żonie. Dziękuję ci, kocham cię. – powiedział ze łzami w oczach Ke Huy Quan.

Brak postów do wyświetlenia