Date:

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy tenisowy szlem w tym roku, wobec czego wielu czołowych graczy tego sportu jest w trakcie przygotowań do Australian Open. To, czy dwukrotna mistrzyni Australian Open, Naomi Osaka, będzie na turnieju, jest przedmiotem rosnących spekulacji.

Była światowa numer 1 nie jest zapisana do gry w turniejach rozgrzewkowych w Adelaide i Hobart w przyszłym tygodniu. Gracze wykorzystują te dwa turnieje, aby lepiej się zaaklimatyzować w letnim upale Australii.

Osaka wycofała się z French Open w tym roku i ujawniła, że „cierpiała na długie napady depresji” od czasu zdobycia pierwszego dużego mistrzostwa w 2018 roku. Ostatni sezon Osaki był naznaczony kontuzjami i chorobami: wycofała się z turnieju Melbourne Summer Set 1 w styczniu zeszłego roku z powodu kontuzji brzucha i wycofała się z Tokyo’s Pan Pacific Open we wrześniu z powodu choroby.

https://images.tennis.com/image/private/t_q-best/tenniscom-prd/z9u7lhafjehlciklrwly.jpg

Opuściła również cały sezon na kortach trawiastych z powodu kontuzji Achillesa i wycofała się z meczu otwarcia Canadian Open z powodu kontuzji pleców.

25-latka spędziła ostatnio trochę czasu w Europie: 28 grudnia czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema opublikowała kolekcję zdjęć ze swojej podróży, w tym zdjęcie z partnerem Cordae w paryskim Luwrze z Mona Lisą w tle.

Organizatorzy Australian Open próbują skontaktować się z tenisistką i ustalić miejsce jej pobytu, jednak bez powodzenia. Wiele osób zastanawia się, czy japońska tenisistka pochodzenia haitańskiego w ogóle zamierza wrócić na kort. Osaka wielokrotnie zaznaczała, że boryka się z depresją oraz problemami psychicznymi. Według niej wspomniane dolegliwości są cały czas lekceważone przez opinię publiczną i media.

Jednak wczoraj, 11 stycznia, Naomi Osaka za pośrednictwem mediów społecznościowych, a konkretnie – Instagrama, odezwała się do fanów i przekazała wieści, które jednocześnie wpływały na jej nieobecność.

Tenisistka bowiem…jest w ciąży! Gratulujemy!

https://www.instagram.com/p/CnSHJx9Jw7Z/

Turniej Australian Open zaczyna się już 17 stycznia.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...