Wiek nie jest limitem! 100-latkowie zagrali przeciwko światowym gwiazdom tenisa

0
150

Wiek nie jest limitem. Przekonali się o Alexander Zverev i Frances Tiafoe, zawodnicy pierwszej dwudziestki światowego rankingu tenisistów ATP. Gracze zmierzyli się ze 100-latkami, Leonidem Stanislavskim z Ukrainy i Henrym Youngiem z Australii, podczas charytatywnego turnieju Tennis Plays for Peace przed wielkoszlemowym Australian Open.

Gwiazdy światowego tenisa zagrały dla Ukrainy

Półtora miesiąca przed wybiciem roku odkąd trwa wojna na Ukrainie WTA, ATP i Australian Open zorganizowały inicjatywę Tennis Plays for Peace, która zgromadziła społeczność tenisową i fanów, aby wesprzeć akcje pomocy humanitarnej dla Ukrainy za pośrednictwem UNICEF Australia i Global Giving. W przedsięwzięciu wzięły udział wielkie gwiazdy światowego tenisa takie jak Rafael Nadal, Andy Murray, Alexander Zverev czy Grigor Dimitrov oraz dwóch bardzo wyjątkowych gości.

Zverev i Tiafoe zagrali przeciwko człowiekowi uznanemu przez Guinnessa za najstarszego tenisistę na świecie!

Alexander Zverev zajmuje 13. miejsce w rankingu tenisistów na świecie. Frances Tiafoe jest 17. rakietą świata. Obaj przyjechali do Australii, by rywalizować w Australian Open i wzięli udział w Tennis Plays for Peace. Podczas wydarzenia przekonali się, że nie ma granicy wieku, do którego można grać w tenisa. Zverev i Tiafoe zmierzyli się ze 100-latkami, którzy byli gośćmi honorowymi imprezy.

Gościm honorowymi Tennis Plays for Peace byli 98-letni Leonid Stanislavsky z ukraińskiego obwodu charkowskiego i 98-letni Henry Young. Obaj mężczyźni są wieloletnimi tenisistami, którzy co tydzień wychodzą na kort, a w zeszłym roku Stanislavsky został oficjalnie uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najstarszego tenisistę na świecie. Obaj wzięli udział w wydarzeniu w meczu Clash of the Centurions.

Przywitani ogromnymi brawami Stanislavsky i Young odbijali piłkę tenisową z Francesem Tiafoe i Alexandrem Zverevem. Sprawdźcie, jak im szło w filmiku poniżej.

Brak postów do wyświetlenia