Aktorzy zastrajkowali i zeszli z czerwonego dywanu na premierze „Oppenheimera”. Co się stało?

0
130
Obsada filmu "Oppenheimer" (tvn24)

Za nami premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. Na czerwony dywan wyszli twórcy i obsada „Oppenheimera”. Premiera nowego filmu Nolana odbyła się w obliczu skandalu. Aktorzy uciekli z miejsca w trakcie wydarzenia i zastrajkowali. Takiej sytuacji nie było od 60 lat. Wiemy, o co chodzi.

Takiej sytuacji nie było od 60 lat. Aktorzy opuścili premierę filmu. Choć sytuacja wydaje się niecodzienna, okazuje się, że była skrupulatnie zaplanowana. Organizatorzy premiery filmu „Oppenheimer”, jak również jego twórca, Christopher Nolan, wiedzieli, co zamierzają zrobić aktorzy. Cillian Murphy, Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr. i Florence Pugh zbiegli z dywanu i uciekli z kina, ponieważ zrzeszenie aktorów, do którego należą, dołączyło do strajku scenarzystów, który trwa w Hollywood. O możliwości dołączenia zrzeszenia do strajku było głośno już dzień przed premierą, dlatego chcąc uniknąć odwołania planowanego od miesięcy wydarzenia, imprezę rozpoczęto godzinę przed planowanym rozpoczęciem strajku aktorów, aby obsada mogła choć zapozować na czerwonym dywanie.

Strajk scenarzystów w Hollywood trwa od kilku miesięcy. Scenarzyści walczą o wyższe płace minimalne i ograniczenie wykorzystywania sztucznej inteligencji. Gildia aktorów amerykańskich ogłaszała, że jeśli sytuacja się nie zmieni i strajk nie zostanie szybko zakończony po myśli scenarzystów, dołączą do strajkujących. Tak też się stało. Przez to obsada filmu „Oppenheimer” musiała opuścić premierę dzieła. Od teraz nie mogą brać udział w żadnych wydarzeniach promujących ich pracę i udzielać wywiadów. Jeśli strajk potrwa do września, to czerwony dywan na festiwalu w Wenecji będzie pusty, ponieważ aktorzy nie będą mogli postawić na nim stopy.

Gildia aktorów dołączyła do strajkujących scenarzystów, chcąc zastopować proces zamieniania żywych aktorów komputerowymi awatarami stworzonymi przez sztuczną inteligencję.

CZYTAJ: Mark Webber krytykuje Checo Pereza

CZYTAJ:Trwają rozmowy nad kontynuacją „Bodygaurd”. Nie uwierzysz, kto miałby zagrać rolę Whitney Huston!

Brak postów do wyświetlenia