Andy Murray wygrywa w pięciu setach z rozstawionym z numerem 13 Matteo Berrettinim na Australian Open!

0
80

W zeszły wtorek, Andy Murray wygrał niesamowity pojedynek w pięciu setach z Matteo Berrettinim w pierwszej rundzie Australian Open 2023.

Trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, wygrał w decydującej dogrywce 6-3 6-3 4-6 6-7(7-9) 7-6(10-6) w arenie Roda Lavera.

Po latach walki z ciężkimi kontuzjami, które postawiły jego karierę tenisową na włosku, Murray nie mógł powstrzymać emocji, gdy dotarło do niego jego, że zwyciężył.

Prawie pięciogodzinne zwycięstwo było pierwszą wygraną Murraya nad przeciwnikiem z pierwszej dwudziestki w wielkim szlemie od 2017 roku.

„Będę to czuł dziś wieczorem i jutro, ale teraz jestem po prostu niewiarygodnie szczęśliwy, bardzo dumny z siebie” – powiedział Murray w swoim późniejszym wywiadzie na korcie.

„Włożyłem dużo pracy z moim zespołem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby dać mi możliwość występu w takich meczach jak ten przeciwko Matteo, i to się dziś opłaciło”.

Było to 50. zwycięstwo Murraya w Australian Open i jedno z najbardziej pamiętnych, nawet dla kogoś, kto już pięć razy docierał do finału turnieju.

Murray zmierzy się teraz z Thanasim Kokkinakisem lub Fabio Fogninim w drugiej rundzie w czwartek.