Real Madryt po raz pierwszy w historii nie wystawił żadnych hiszpańskich piłkarzy w wyjściowym składzie w meczu LaLiga

0
65

Real Madryt to jeden z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie. Jednak po raz pierwszy w swojej historii, według firm zajmujących się danymi sportowymi Opta Sports i Gracenote, Królewscy nie wystawili żadnych hiszpańskich graczy w wyjściowym składzie na mecz LaLiga.

Carlo Ancelotti wybrał Belga, dwóch Brazylijczyków, Austriaka, dwóch Niemców, trzech Francuzów, Chorwata i Urugwajczyka.

Jednak pomimo międzynarodowego talentu, Los Blancos przegrali w sobotę 2:1 z Villarreal na Estadio de la Cerámica i stracili szansę na awans na szczyt LaLiga.

Bramki Villarrealu padły w 47 i 63 minucie, a strzelili je Yeremy Pino oraz Gerard Moreno. Natomiast dla Realu strzelił Karim Benzema w 60 minucie.

To dopiero druga ligowa porażka Realu Madryt w sezonie i ważne zwycięstwo Żółtych Okrętów Podwodnych, które zrównało się punktami z czwartym w tabeli Atlético Madryt.