Lokal gastronomiczny został zamknięty zaraz po tym, gdy odkryto, że stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia klientów!

0
85

Lokal z Liverpoolu został błyskawicznie zamknięty gdy okazało się, że tłuszcz, kawałki jedzenia i inwazja myszy była tam na porządku dziennym! Takie sceny zmusiły służby sanitarne do zamknięcia chińskiej restauracji, skierowanej do wydawania jedzenia na wynos.

Kensington Takeaway w Liverpoolu, Merseyside, został ukarany grzywną w wysokości ponad 6000 funtów po inspekcji w sierpniu 2021r.

Funkcjonariusze z Rady Miejskiej Liverpoolu znaleźli odchody myszy w całym sklepie, w tym na opakowaniach i sprzęcie do przygotowywania żywności!

W wielu miejscach znajdował się tłuszcz i resztki jedzenia, a ponadto znaleziono dziury, przez które myszy mogły dostać się do budynku.

Warunki były tak złe, że lokal zamknięto natychmiast ze względu na „bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia”.

Dyrektor restauracji na wynos, Keihan Nikseresht Somehsaraei, został ukarany grzywną w wysokości 5200 funtów, a także 750 funtów kosztów i 190 funtów dopłaty dla ofiar.

Przyznał się do 20 naruszeń przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności w Sądzie Pokoju w Liverpoolu 22 grudnia ubiegłego roku.

Sędzia okręgowy Boswell podczas wydawania wyroku powiedział, że istniało poważne zagrożenie dla zdrowia klientów, dodając, że „zdrowy rozsądek podpowiada, że lokal był nie do przyjęcia”.

Po przymusowym zamknięciu, podjęto próby ulepszenia lokalu i zezwolono na ponowne otwarcie restauracji na wynos.

Jednak po kolejnej inspekcji w marcu 2022 r. ponownie znaleziono odchody myszy, a regularnym czyszczeniu nie było mowy.

Myszy w obszarach przygotowywania żywności mogą być szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, ponieważ gryzonie są znanymi nosicielami chorób, w tym salmonelli, kampylobakterii, listerii i hantawirusa.

Mogą one szczególnie pogorszyć stan osób wrażliwych, takich jak dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.

Restauracja na wynos została ponownie otwarta w kwietniu 2022 roku, po kolejnej ocenie przeprowadzonej przez pracowników służby zdrowia.

Kensington Takeaway już nie działa, a lokalem zarządzają teraz nowi właściciele.

Burmistrz Liverpoolu, Joanne Anderson, powiedziała: „Ten przypadek pokazuje szokujące lekceważenie zdrowia ludzi, a straszny stan jedzenia na wynos mógł spowodować, że wielu klientów zachoruje”.

„To znacząca grzywna i podkreśla, jak poważnie traktujemy tego rodzaju wykroczenia. Prowadzenie biznesu w ten sposób jest niedopuszczalne i po prostu nie będziemy tego tolerować”.

Brak postów do wyświetlenia