Astronauta NASA ujawnia, co uważa o kosmitach i twierdzi, że polska książka najlepiej ich opisuje

0
95

Astronauta NASA, Stan Love, wyjaśnił, dlaczego myśli, że kosmici – jeśli istnieją – jeszcze nas nie odwiedzili. Ponadto, ujawnił jedyną książkę, która – jego zdaniem – najdokładniej opisuje kosmitów.

Love to 57-letni amerykański naukowiec i astronauta, który dołączył do NASA w 1998 roku i odbył swój pierwszy lot kosmiczny na promie kosmicznym Atlantis w 2008 roku. Spędził ponad 300 godzin w kosmosie, ale nie zauważył jeszcze żadnych oznak inteligentnego życia wokół Ziemi.

Jego pierwsza teoria głosi, że w kosmosie mogą istnieć inteligentni kosmici, którzy najzwyczajniej nie chcą zwiedzać zakątków kosmosu.

https://media-cldnry.s-nbcnews.com/image/upload/t_fit-1500w,f_auto,q_auto:best/newscms/2017_31/2091096/170801-alien-extraterrestrial-mn-1210.jpg

Powiedział: „Można sobie wyobrazić inteligentne życie, które nie dba o technologię i po prostu jest całkowicie szczęśliwe, że jest w domu i nie czuje potrzeby budowania statków kosmicznych”.

Ekspert wysunął również teorię, że inteligentne życie pozaziemskie w innym miejscu we wszechświecie mogło zniknąć, zanim nas znalazło.

„Jest jedna powieść science fiction, która – jak sądzę – dobrze to wyjaśnia, a jest to Solaris Stanisława Lema i myślę, że radzi sobie z pozaziemską inteligencją lepiej niż jakakolwiek inna twórczość science fiction, jaką widziałem.”

https://www.swiatksiazki.pl/media/catalog/product/cache/eaf55611dc9c3a2fa4224fad2468d647/9/2/9299906435992.jpg

„Przeczytaj to. Nie oglądaj filmów. Filmy są o ludziach, nie o kosmitach, ta książka jest o kosmitach”. Love uważa, że wydarzenia opisane w powieści science fiction Solaris z 1961 roku opisują kosmitów lepiej niż jakakolwiek inna współczesna teoria. Powiedział: „To najbliższa teoria, z którą jak dotąd się zgodzę.”

Fabuła Solaris podąża za zespołem naukowców próbujących zrozumieć obcą inteligencję. Obcy, o którym mowa w książce, to rozległy, czujący ocean o bardzo specyficznych właściwościach na planecie zwanej Solaris. W końcu naukowcy nie dowiadują się niczego o oceanie, ale bardzo dużo o sobie.

NASA i agencje kosmiczne na całym świecie nadal poszukują śladów życia pozaziemskiego, a nawet dowodów na istnienie starożytnego życia pozaziemskiego, które od tego czasu wymarło.

Jeśli nie znacie Solaris wybitnego, polskiego pisarza Stanisława Lema, koniecznie nadróbcie zaległości – to absolutnie wyjątkowa książka!

Brak postów do wyświetlenia