Date:

Astronauta NASA, Stan Love, wyjaśnił, dlaczego myśli, że kosmici – jeśli istnieją – jeszcze nas nie odwiedzili. Ponadto, ujawnił jedyną książkę, która – jego zdaniem – najdokładniej opisuje kosmitów.

Love to 57-letni amerykański naukowiec i astronauta, który dołączył do NASA w 1998 roku i odbył swój pierwszy lot kosmiczny na promie kosmicznym Atlantis w 2008 roku. Spędził ponad 300 godzin w kosmosie, ale nie zauważył jeszcze żadnych oznak inteligentnego życia wokół Ziemi.

Jego pierwsza teoria głosi, że w kosmosie mogą istnieć inteligentni kosmici, którzy najzwyczajniej nie chcą zwiedzać zakątków kosmosu.

https://media-cldnry.s-nbcnews.com/image/upload/t_fit-1500w,f_auto,q_auto:best/newscms/2017_31/2091096/170801-alien-extraterrestrial-mn-1210.jpg

Powiedział: „Można sobie wyobrazić inteligentne życie, które nie dba o technologię i po prostu jest całkowicie szczęśliwe, że jest w domu i nie czuje potrzeby budowania statków kosmicznych”.

Ekspert wysunął również teorię, że inteligentne życie pozaziemskie w innym miejscu we wszechświecie mogło zniknąć, zanim nas znalazło.

„Jest jedna powieść science fiction, która – jak sądzę – dobrze to wyjaśnia, a jest to Solaris Stanisława Lema i myślę, że radzi sobie z pozaziemską inteligencją lepiej niż jakakolwiek inna twórczość science fiction, jaką widziałem.”

https://www.swiatksiazki.pl/media/catalog/product/cache/eaf55611dc9c3a2fa4224fad2468d647/9/2/9299906435992.jpg

„Przeczytaj to. Nie oglądaj filmów. Filmy są o ludziach, nie o kosmitach, ta książka jest o kosmitach”. Love uważa, że wydarzenia opisane w powieści science fiction Solaris z 1961 roku opisują kosmitów lepiej niż jakakolwiek inna współczesna teoria. Powiedział: „To najbliższa teoria, z którą jak dotąd się zgodzę.”

Fabuła Solaris podąża za zespołem naukowców próbujących zrozumieć obcą inteligencję. Obcy, o którym mowa w książce, to rozległy, czujący ocean o bardzo specyficznych właściwościach na planecie zwanej Solaris. W końcu naukowcy nie dowiadują się niczego o oceanie, ale bardzo dużo o sobie.

NASA i agencje kosmiczne na całym świecie nadal poszukują śladów życia pozaziemskiego, a nawet dowodów na istnienie starożytnego życia pozaziemskiego, które od tego czasu wymarło.

Jeśli nie znacie Solaris wybitnego, polskiego pisarza Stanisława Lema, koniecznie nadróbcie zaległości – to absolutnie wyjątkowa książka!

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...