Baldwin pójdzie do więzienia? Aktor oficjalnie oskarżony o nieumyślne zabójstwo

Date:

Podczas produkcji filmu „Rust” w październiku 2021 r. aktor Alec Baldwin zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins z broni, w której był przekonany, że nie ma prawdziwych naboi. Teraz poznał oficjalne zarzuty. Aktor został oskarżony o nieumyślne zabójstwo. Czy Alec Baldwin pójdzie do więzienia?

W czwartek prokurator okręgowy hrabstwa Santa Fe Mary Carmack-Altwies i prokurator specjalny Andrea Reeb ogłosili, że Alec Baldwin i Hannah Gutierrez-Reed zostaną oskarżeni o dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Nie wniesiono żadnych zarzutów związanych wystrzałem wobec reżysera Joela Souzy, który również odniósł obrażenia. Natomiast asystent reżysera David Halls podpisał porozumienie o przyznaniu się do winy w związku z zarzutem niedbałego użycia śmiercionośnej broni i otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Czy Alec Baldwin może pójść do więzienia?

W Stanach Zjednoczonych oskarżenie o nieumyślne spowodowanie śmierci grozi karą maksymalnie 18 miesięcy więzienia i grzywną w wysokości 5000 dolarów zgodnie z prawem stanu Nowy Meksyk. Alec Baldwin może więc pójść do więzienia. Na ten moment czeka go rozprawa sądowa, która sama się odbyć w najbliższych kilku tygodniach.

Alec Baldwin jest niewinny

Alec Baldwin od samego początku utrzymuje, że jest niewinny i próbuje sobie poradzić z tym, że zabił człowieka. Aktor bezustannie powtarza, że osoba odpowiedzialna za broń na planie upewniła go, zanim wręczyła mu pistolet, że jest on jedynie rekwizytem ze sztucznymi nabojami.

W sierpniu 2022 roku aktor udzielił wywiadu byłemu prezenterowi CNN Chrisowi Cuomo, w którym podkreślał, że człowiek, który pilnował bezpieczeństwa na planie filmu, oświadczył, że pistolet był nieszkodliwy. Mówił, że ma w środku ślepaki.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...