Baldwin pójdzie do więzienia? Aktor oficjalnie oskarżony o nieumyślne zabójstwo

0
85

Podczas produkcji filmu „Rust” w październiku 2021 r. aktor Alec Baldwin zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins z broni, w której był przekonany, że nie ma prawdziwych naboi. Teraz poznał oficjalne zarzuty. Aktor został oskarżony o nieumyślne zabójstwo. Czy Alec Baldwin pójdzie do więzienia?

W czwartek prokurator okręgowy hrabstwa Santa Fe Mary Carmack-Altwies i prokurator specjalny Andrea Reeb ogłosili, że Alec Baldwin i Hannah Gutierrez-Reed zostaną oskarżeni o dwa zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Nie wniesiono żadnych zarzutów związanych wystrzałem wobec reżysera Joela Souzy, który również odniósł obrażenia. Natomiast asystent reżysera David Halls podpisał porozumienie o przyznaniu się do winy w związku z zarzutem niedbałego użycia śmiercionośnej broni i otrzymał wyrok w zawieszeniu.

Czy Alec Baldwin może pójść do więzienia?

W Stanach Zjednoczonych oskarżenie o nieumyślne spowodowanie śmierci grozi karą maksymalnie 18 miesięcy więzienia i grzywną w wysokości 5000 dolarów zgodnie z prawem stanu Nowy Meksyk. Alec Baldwin może więc pójść do więzienia. Na ten moment czeka go rozprawa sądowa, która sama się odbyć w najbliższych kilku tygodniach.

Alec Baldwin jest niewinny

Alec Baldwin od samego początku utrzymuje, że jest niewinny i próbuje sobie poradzić z tym, że zabił człowieka. Aktor bezustannie powtarza, że osoba odpowiedzialna za broń na planie upewniła go, zanim wręczyła mu pistolet, że jest on jedynie rekwizytem ze sztucznymi nabojami.

W sierpniu 2022 roku aktor udzielił wywiadu byłemu prezenterowi CNN Chrisowi Cuomo, w którym podkreślał, że człowiek, który pilnował bezpieczeństwa na planie filmu, oświadczył, że pistolet był nieszkodliwy. Mówił, że ma w środku ślepaki.

Brak postów do wyświetlenia