„Barbie” i „Oppenheimer” z historycznymi zarobkami w dniu światowej premiery

0
155
Barbie, Oppenheimer (Washington)

Filmy Grety Gerwig i Christophera Nolana dały widzom powód do ponownego świętowania kina, przypominając wszystkim o magii wielkiego ekranu. Kwoty, jakie zarobiły w dniu swojej premiery „Barbie” i „Oppenheimer” są jednymi z największych w historii!

Film „Barbie” w reżyserii Grety Gerwig zarobił 155 milionów dolarów w ponad 4200 lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Równolegle pokazywany „Oppenheimer” Christophera Nolana zarobił w pierwszy weekend 80,5 mln dolarów w USA i Kanadzie. Światowy dochód produkcji jest jeszcze większy.

„Barbie” trafiła do 69 krajów świata. W 55 była numerem jeden. W 18 krajach uzyskała najlepsze otwarcie roku. Rynkami, które przyniosły największe wpływy „Barbie”, są: Wielka Brytania (22,9 mln dolarów), Meksyk (22,3 mln), Brazylia (15,9 mln), Australia (14,6 mln), Hiszpania (9,9 mln), Francja (9,8 mln), Chiny (8,6 mln) i Włochy (8,2 mln). „Oppenheimer” trafił do kin w 78 krajach. W 36 osiągnął najlepsze otwarcia w karierze Nolana. Zaś w Indiach jest to już najbardziej kasowy jego film w tym państwie. Najlepsze otwarcia „Oppenheimer” zaliczył w: Wielka Brytania (13,3 mln dolarów), Indie (7 mln), Francja (6,6 mln), Niemcy (6,4 mln), Australia (6,3 mln), Meksyk (4,5 mln), Arabia Saudyjska (3,9 mln) oraz Hiszpania (3,5 mln).

Ogólne szacunki globalnych zarobków dla tych filmów wyniosły: BARBIE — 300 milionów dolarów; OPPENHEIMER — 165 milionów dolarów. To są jedne z najlepszych wyników w historie Box Office.

CZYTAJ: Johnny Depp w Polsce. TYLE trzeba było zapłacić, żeby spotkać się z aktorem za kulisami

CZYTAJ: Pilne! UCI zakazuje transpłciowym kolarkom udziału w wyścigach kobiet

Brak postów do wyświetlenia