Będzie nowy park we Wrocławiu. Prace już ruszyły

Date:

Powstanie nowy park w centrum Wrocławiu. Park będzie się mieścić na Kępie Mieszczańskiej. Pierwsze prace już ruszyły. Do sieci trafiły zdjęcia z wizualizacją parku.

Wrocławianie głosowali na park w ramach budżetu obywatelskiego

Ruszyły pierwsze prace mające na celu założenie nowego parku w centrum Wrocławia. Nowy tereny zielone powstaną na Kępie Mieszczańskiej, wyspie w centrum Wrocławia w zachodniej części miejskiego odcinka Odry przy Ołbinie.

Mieszkańcy głosowali na zrobienie na owym terenie parku w dwóch edycjach budżetu obywatelskiego. Park będzie miał cztery hektary. Powstaną tam strefy rekreacyjno-wypoczynkowe, strefy zabaw czy urządzenia sportowe.

Pierwsze prace już ruszyły. Przygotowano dokumentację projektową i rozpoczęto oczyszczanie oraz przystosowywanie terenu do założenia parku.

Tak ma wyglądać park na Kępie Mieszczańskiej

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...