Dobre wieści dla polskiego tenisa przed Australian Open. Hurkacz ograł triumfatora imprezy Rafaela Nadala!

0
86

Świetne wieści z Australii. Hubert Hurkacz pokonał Rafaela Nadala 2:0. Choć wynik się nie liczy, ponieważ panowie spotkali się w ramach treningu, wygrana Hurkacza jest świetnym prognostykiem przed rozpoczynającym się 16 stycznia Australian Open. Szczególnie że Hiszpan jest zwycięzcą zeszłorocznej edycji turnieju.

Hubert Hurkacz to najlepszy polski tenisista, aktualny numer 11 na świecie i jedyny reprezentant Polski w męskiej odsłonie singla Australian Open, pierwszego wielkoszlemowego turnieju sezonu, który rozpoczyna się 16 stycznia.

Hurkacz pokonał Nadala na kortach Australian Open

Rafael Nadal to żywa legenda męskiego tenisa. Hiszpan jest zwycięzcą największej liczby turniejów wielkoszlemowych w historii. Wygrał 22 tytuły wielkoszlemowe, w tym dwa razy triumfował w nadchodzącym Australian Open. Ostatni raz w zeszłym roku. Wiadomość o pokonaniu Nadala przez Hurkacza podczas wspólnego treningu z udziałem publiczności i sędziego na kortach Australian Open jest więc świetnym prognostykiem dla polskiego tenisisty. Oznacza, że Hurkacz jest dobrze przygotowany i będzie się liczyć w grze o trofeum.

Hurkacz ograł Nadala 2:0

Hubert Hurkacz i Rafael Nadal wzięli udział we wspólnej sesji treningowej na kortach Australian Open 12 stycznia. Treningowy mecz tenisistów był otwarty dla publiczności, która licznie się zgromadziła, i był sędziowany przez jednego z arbitrów biorących udział w nadchodzącym turnieju.

Hubert Hurkacz dostarczył zgromadzonym kibicom wielkich emocji, ponieważ pokonał Nadala bez straty seta. Hurkacz wygrał 2:0 [7:6 (4), 7:5]. Wygrana Hurkacza szybko obiegła media. Napisał o niej nawet korespondent The New York Times, który był obecny na trybunach.

Australian Open rozpoczyna się 16 stycznia. Na ten dzień zaplanowany jest też mecz pierwszej rundy Hurkacza. Polak zagra przeciwko Pedro Martinezowi.

Brak postów do wyświetlenia