Ruszyły Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej! Oto grupa i terminarz spotkań Polaków

0
87

Ruszyły 28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W turnieju biorą udział 32 zespoły. Dla polskich szczypiornistów to 17. start w imprezie i szansa na zdobycie piątego medalu. Oto grupa i terminarz spotkań Polaków.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 odbywają się w Polsce i Szwecji. Turniej rozpoczął się 11 stycznia i potrwa do 29 stycznia. Dla polskich szczypiornistów to 17. start w mistrzostwach świata i szansa na piąty medal. Polska ma w swoim dorobku cztery medale: jeden srebrny i trzy brązowe. Ostatni raz Polacy stali na podium podczas MŚ w Katarze w 2015 roku. To wtedy wywalczyli srebrny krążek.

Polacy grają w grupie B

Mistrzostwa zostały podzielone na trzy fazy. W pierwszej fazie zagrają 32 zespoły, które zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup i rozegrają mecze ze wszystkimi członkami swoich grup. W drugiej fazie turnieju utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów i rozegrają mecze fazy medalowej.

Polska gra w grupie B, w której skład wchodzą Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska. Pierwszy mecz Polska ma już za sobą. Polscy szczypiorniści zagrali z Francją 11 stycznia. Polacy przegrali mecz 24:26 i są na trzecim miejscu w grupie z brakiem punktów za pierwszą Słowenią i drugą Francją, która za zwycięstwo nad Biało-czerwonymi dostała dwa punkty.

Terminarz spotkań grupy Polaków na MŚ w Piłce Ręcznej

  1. kolejka:

11 stycznia: Francja – Polska (wynik 26:24)

12 stycznia: Arabia Saudyjska – Słowenia (wynik 19:33)

  1. kolejka:

14 stycznia

Francja – Arabia Saudyjska (18:00)

Polska – Słowenia (20:30)

  1. kolejka:

16 stycznia

Słowenia – Francja (18:00)

Polska – Arabia Saudyjska (20:30)

Mecze polskiej reprezentacji będą transmitowane w Telewizji Polskiej.

Jak wyglądają pozostałe grupy?

Brak postów do wyświetlenia