Ruszyły Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej! Oto grupa i terminarz spotkań Polaków

Date:

Ruszyły 28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W turnieju biorą udział 32 zespoły. Dla polskich szczypiornistów to 17. start w imprezie i szansa na zdobycie piątego medalu. Oto grupa i terminarz spotkań Polaków.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 odbywają się w Polsce i Szwecji. Turniej rozpoczął się 11 stycznia i potrwa do 29 stycznia. Dla polskich szczypiornistów to 17. start w mistrzostwach świata i szansa na piąty medal. Polska ma w swoim dorobku cztery medale: jeden srebrny i trzy brązowe. Ostatni raz Polacy stali na podium podczas MŚ w Katarze w 2015 roku. To wtedy wywalczyli srebrny krążek.

Polacy grają w grupie B

Mistrzostwa zostały podzielone na trzy fazy. W pierwszej fazie zagrają 32 zespoły, które zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup i rozegrają mecze ze wszystkimi członkami swoich grup. W drugiej fazie turnieju utworzone zostaną cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów i rozegrają mecze fazy medalowej.

Polska gra w grupie B, w której skład wchodzą Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska. Pierwszy mecz Polska ma już za sobą. Polscy szczypiorniści zagrali z Francją 11 stycznia. Polacy przegrali mecz 24:26 i są na trzecim miejscu w grupie z brakiem punktów za pierwszą Słowenią i drugą Francją, która za zwycięstwo nad Biało-czerwonymi dostała dwa punkty.

Terminarz spotkań grupy Polaków na MŚ w Piłce Ręcznej

  1. kolejka:

11 stycznia: Francja – Polska (wynik 26:24)

12 stycznia: Arabia Saudyjska – Słowenia (wynik 19:33)

  1. kolejka:

14 stycznia

Francja – Arabia Saudyjska (18:00)

Polska – Słowenia (20:30)

  1. kolejka:

16 stycznia

Słowenia – Francja (18:00)

Polska – Arabia Saudyjska (20:30)

Mecze polskiej reprezentacji będą transmitowane w Telewizji Polskiej.

Jak wyglądają pozostałe grupy?

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...