Nie żyje córka Elvisa Presleya. Kim była Lisa Marie Presley?

0
174
Lisa Marie Presley (Twitter)

Lisa Marie Presley była jedyną córką Króla Rock’n’rolla Elvisa Presleya. Zmarła na atak serca w wieku 54 lat. Kim była Lisa Marie Presley?

Lisa Marie Presley była córką Priscilli i Elvisa Presleyów. Lisa Marie była jedynym dzieckiem Elvisa Presleya i jedyną spadkobierczynią majątku pozostałego po ojcu, którym mogła rozporządzać po ukończeniu 30. roku życia. Szokująca wiadomość o śmierci Lisy Marie Presley obiegła świat na kilka dni po rozdaniu Złotych Globów, na których Lisa Marie była obecna i w pełni sił kibicowała Austinowi Butlerowi, który odebrał statuetkę za sportretowanie jej ojca w filmie „Elvis”.

Kim była Lisa Marie Presley?

Córka Elvisa Presleya miała artystyczną duszę. Była piosenkarką i autorką tekstów. Wydała trzy albumy i dziewięć singli, w tym dwa utwory z ojcem, wykorzystując piosenki, które wydał przed śmiercią. Lisa Marie nadzorowała również prace fundacji charytatywnej Elvisa Presleya (EPCF) utworzonej przez Graceland/Elvis Presley Enterprises, Inc. w 1984 roku. Aktywnie działała również na rzecz rozwoju miasta Memphis, za co została oficjalnie uhonorowana przez ówczesnego gubernatora Tennessee i otrzymała proklamację od ówczesnego burmistrza Memphis. Przypomnijmy, że w Memphis od 1957 roku aż do swojej śmierci w 1977 roku mieszkał Elvis Presley.

Lisa Marie Presley była żoną Michaela Jacksona

Lisa Marie Presley była czterokrotnie żonata, w tym z Nicolasem Cage’em i Michaelem Jacksonem.

Król popu był wieloletnim przyjacielem Lisy Marie i jej wielką miłością. Pobrali się w 1994 roku. Początek ich romansu zbiegł się z oskarżeniami Jacksona o molestowanie nieletnich i problemami z uzależnieniem od leków. W późniejszych wywiadach Presley wyznała, że wierzy, że nie zrobił nic złego i został niesłusznie oskarżony i tak zaczęła się w nim zakochiwać i chciała go uratować, namawiając na pójście na ugodę w sądzie i odwyk, co Jackosn zrobił. Para rozwiodła się jednak w 1996 roku. W wywiadzie udzielonym w październiku 2010 roku Oprze Winfrey, Presley ujawniła, że ona i Jackson sporadycznie próbowali pogodzić się przez cztery lata po ich rozwodzie i podróżowała do różnych częściach świata, aby to się udało.

Lisa Marie Presley zmarła na atak serca

Lisa Marie Presley zmarła na atak serca w wieku 54 lat. Lisa Marie dostała ataku serca w domu. Lisie Marie, lat 54, pomagał w czasie ataku jej były mąż, Danny Keough, który z nią mieszka. Po tym, jak gospodyni Lisy Marie odkryła, że Lisa Marie jest nieprzytomna, kobiecie pomógł jej były mąż Danny Keough, który z nią mieszkał. Keough wykonał jej resuscytację krążeniowo-oddechową. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni, musieli podać Lisie Marie epinefrynę na miejscu przynajmniej raz, aby przywrócić jej puls.

Lisa Marie zmarła niedługo po ataku serca po przewiezieniu do szpitala, kiedy była w śpiączce, podłączona do respiratora. Śmierć córki Elvisa Presleya potwierdziła jej matka, Priscillia Presley.

Brak postów do wyświetlenia