Bruce Willis w ciężkim stanie. Rodzina wydała oświadczenie

0
355
Bruce Willis z rodziną (fot. X)

Bruce Willis wycofał się z aktorstwa rok temu po tym, jak wykryto u niego afazję. Okazuję się, że stan aktora się pogorszył. Rodzina wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że u Willisa zdiagnozowano niezwykle rzadki rodzaj demencji.

Bruce Willis wycofał się w zeszłym roku z życia publicznego i zawodowego po tym, jak zdiagnozowano u niego afazję, która wiążę się z utratą zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu (ośrodkowego układu nerwowego).

Teraz żona byłego aktora, Emma Heming Willis, informuje o zdiagnozowaniu u Willisa bardzo rzadkiego rodzaju demencji — otępienie czołowo-skroniowe. W chorobie tej dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia komórek nerwowych, jest więc ona nieuleczalna i leczona wyłącznie objawowo, na tyle na, ile jest to możliwe.

Otępienie czołowo-skroniowe powoduje problemy z zachowaniem i językiem. Choroba z początku jest trudna do zauważenia. Im bardziej postępuje, tym osoba częściej może zapominać słów, a jej mowa może stać się niezrozumiała dla otoczenia. Chory może nie potrafić kontrolować swoich emocji, zachowywać się nieadekwatnie do sytuacji, być pobudzony i tracić krytyczną ocenę zachowania. Otępienie czołowo-skroniowe diagnozuje się zazwyczaj u osób między 45. a 60. rokiem życia. Bruce Willis ma obecnie 67 lat.

„Nasza rodzina chciała zacząć od wyrażenia naszej najgłębszej wdzięczności za niewiarygodny przypływ miłości, wsparcia i wspaniałych historii, które wszyscy otrzymaliśmy od czasu, gdy podzieliliśmy się pierwotną diagnozą Bruce’a. W duchu tego chcieliśmy przekazać wam najnowsze informacje o naszym ukochanym mężu, ojcu i przyjacielu, ponieważ teraz lepiej rozumiemy, czego on doświadcza. Odkąd wiosną 2022 roku ogłosiliśmy diagnozę afazji u Bruce’a, stan Bruce’a postępuje i teraz mamy bardziej szczegółową diagnozę: otępienie czołowo-skroniowe (znane jako FTD). Niestety problemy z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą zmaga się Bruce. Jest to bolesne, ale to też ulga, że ​​w końcu mam jasną diagnozę.” – napisały żona i córki Willisa na swoich profilach społecznościowych.

Brak postów do wyświetlenia