Brutalna scena usunięta z filmu „Maska” z Jimem Carreyem w roli głównej wychodzi na jaw prawie 30 lat po premierze

0
273

Jeden z najgłośniejszych filmów lat 90., „Maska”, z Jimem Carreyem w roli głównej i wyreżyserowany przez Chucka Russella, nadal ujawnia niepublikowane wcześniej materiały. 28 lat po premierze komedii, ujrzała światło dzienne kolejna niepublikowana scena. Fragment wyciekł do sieci.

Za wyciek filmu odpowiada użytkownik Twittera @TerrorActo_. Widać na nim Peggy Brandt, dziennikarkę prowadzącą śledztwo, kto ukrywa się za maską. Peggy celuje z pistoletu na wroga Stanleya, który ukradł mu maskę, ale on, dzięki mocy maski, przekręcił broń i zrzuca Peggy. I tu pojawia się usunięta scena. Widać w niej wspomnianą dziennikarkę, która po zrzuceniu zostaje brutalnie zmiażdżona przez maszynę.

Reżyser filmu, Chuck Russell, wyjaśnił, że jego decyzja o usunięciu tej sceny była spowodowana tym, że była zbyt mocna dla rodzaju filmu, który chciał stworzyć. Ponadto kolejnym kluczowym czynnikiem w decyzji co do sceny, był Jim Carrey. Okazało się, że Carey, który był wówczas jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów, miał duży wpływ na produkcję i również chciał usunąć tę scenę z filmu.

Brak postów do wyświetlenia