Brutalna scena usunięta z filmu „Maska” z Jimem Carreyem w roli głównej wychodzi na jaw prawie 30 lat po premierze

Date:

Jeden z najgłośniejszych filmów lat 90., „Maska”, z Jimem Carreyem w roli głównej i wyreżyserowany przez Chucka Russella, nadal ujawnia niepublikowane wcześniej materiały. 28 lat po premierze komedii, ujrzała światło dzienne kolejna niepublikowana scena. Fragment wyciekł do sieci.

Za wyciek filmu odpowiada użytkownik Twittera @TerrorActo_. Widać na nim Peggy Brandt, dziennikarkę prowadzącą śledztwo, kto ukrywa się za maską. Peggy celuje z pistoletu na wroga Stanleya, który ukradł mu maskę, ale on, dzięki mocy maski, przekręcił broń i zrzuca Peggy. I tu pojawia się usunięta scena. Widać w niej wspomnianą dziennikarkę, która po zrzuceniu zostaje brutalnie zmiażdżona przez maszynę.

Reżyser filmu, Chuck Russell, wyjaśnił, że jego decyzja o usunięciu tej sceny była spowodowana tym, że była zbyt mocna dla rodzaju filmu, który chciał stworzyć. Ponadto kolejnym kluczowym czynnikiem w decyzji co do sceny, był Jim Carrey. Okazało się, że Carey, który był wówczas jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów, miał duży wpływ na produkcję i również chciał usunąć tę scenę z filmu.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...