Cannes 2023. Michael Douglas z honorową nagrodą

0
345
Michael Douglas (foto: Marca)

Amerykański aktor Michael Douglas został uhonorowany specjalną Złotą Palmą na Festiwalu Filmowym w Cannes. Nagrodę za całokształt kariery odebrał w towarzystwie żony Catherine Zeta-Jones i córki Carys Zety Douglas.

Michael Douglas to hollywoodzki aktor, który swój zawód ma we krwi. Jest bowiem synem jednego z najsłynniejszych aktorów w historii kina, Kirka Douglas. Do swojego ojca nawiązał zresztą w swojej przemowie, kiedy odbierał honorową Złotą Palmę.

Michael Douglas jest aktorem od 55 lat. W tym czasie dostarczył nam takie kreacje jak te niezapomniane postaci z „Nagiego instynktu” i „Fatalnego zauroczenia”. Douglas otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes, w hołdzie dla swojej 55-letniej kariery. W swoim przemówieniu przyznał, że o wyróżnienie wiele dla niego znaczy, ponieważ jest mnóstwo festiwali filmowych, ale wydarzenie w Cannes jest tylko jedno. Ponadto stwierdził, że po latach pandemii i trwającej wojnie na Ukrainie to wielkie wydarzenie filmowe na Lazurowym Wybrzeżu przypomina o optymistycznych aspektach życia. Złotą Palmę wręczyła mu aktorka Uma Thurman, która przypomniała, że ​​nagroda ta jest przyznawana postaciom, które wniosły wyjątkowy wkład w kinematografię, dodając, że nie wyobraża sobie nikogo lepszego do otrzymania tej nagrody niż Michael Douglas, „tytan” sztuki.

CZYTAJ: Rune za mocny dla Djokovica. Serb graczem z największą liczbą porażek jako światowy numer 1

CZYTAJl: Cannes 2023. Johnny Depp otrzymuje 7-minutowe owacje na stojąco!

Brak postów do wyświetlenia