Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli. Biegaczka zabrała głos

0
158
Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli (foto: sportowefakty)

Smutne wieści potwierdził Polski Związek Alpinizmu. Nie żyje Kacper Tekieli. Świetny alpinista, prywatnie mąż polskiej biegaczki, Justyny Kowalczyk-Tekieli. Mężczyzna zginął w Alpach. Justyna Kowalczyk-Tekieli zabrała głos.

W tragicznych okolicznościach zginął Kacper Tekieli. Był czołowym polskim alpinistą. Prywatnie był mężem polskim multimedalistki, biegaczki narciarskiej, Justyny Kowalczyk, która po ślubie przybrała jego nazwisko i obecnie znana jest jako Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Kacper Tekieli zginął w lawinie w Alpach. Tekieli był w trakcie zejście z jednego ze szwajcarskich szczytów górskich. W Szwajcarii przebywał z żoną i ich półtorarocznym dzieckiem. Wiadomość o śmierci Tekieli potwierdził Polski Związek Alpinizmu. Tekieli pojechał z rodziną do Szwajcarii, żeby pobić rekord Ueliego Stecka. Chciał zdobyć wszystkie alpejskie czterotysięczniki, których jest łącznie 82. Tekieli zginął podczas zejścia ze szczytu Jungfrau (4158 m n.p.m.). Ratownicy odnaleźli jego ciało w czwartek ok. godz. 7 rano.

Justyna Kowalczyk-Tekieli wydała wymowne oświadczenie.

CZYTAJ: Rune za mocny dla Djokovica. Serb graczem z największą liczbą porażek jako światowy numer 1

CZYTAJl: Cannes 2023. Johnny Depp otrzymuje 7-minutowe owacje na stojąco!

Brak postów do wyświetlenia