Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

0
133

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie, przypisała to swojej pracy; jest kuratorem sądowym.

Jednak po rutynowym badaniu cytologicznym w 2020 roku 32-latka usłyszała miażdżącą diagnozę – miała raka szyjki macicy. Grace została poddana agresywnemu planowi leczenia, który był ciężki dla jej ciała i umysłu, jednak kobieta przetrwała tę bitwę.

Kiedy przeszła etap leczenia, zdecydowała, że ​​najlepszym sposobem pozbierania się, jest podnoszenie ciężarów na siłowni.

„Wszyscy jesteśmy silniejsi, niż nam się wydaje” – powiedziała Grace.

Omawiając opcje leczenia, onkolog Grace doradził jej histerektomię.

Jednak kobieta marzyła o tym, aby pewnego dnia mieć dzieci, więc zamiast tego, zdecydowała się na biopsję stożkową, która jest procedurą, która usuwa kawałek tkanki w kształcie stożka z szyjki macicy.

Grace powiedziała: „Gdybym wybrała histerektomię, nie miałabym żadnych szans na nawrót raka. Jednak ze względu na mój wiek i brak dzieci nie chciałam tego, więc wybrałam biopsję stożkową”.

Operacja zakończyła się sukcesem, aw  lipcu 2020 roku Grace otrzymała wspaniałą wiadomość, że jest w remisji.

Jednak choroba i proces zdrowienia odcisnęły piętno na jej poczuciu własnej wartości.

Próbując odzyskać poczucie siebie, w styczniu 2021 roku Grace zarezerwowała sesje z osobistym trenerem Tomem Summersem.

We wrześniu tego roku wzięła nawet udział w swoich pierwszych zawodach kulturystycznych.

Powiedziała: „Przybrałam trochę na wadze po tym [raku], ponieważ nie mogłam ćwiczyć i czułam się źle z powodu tego, jak wyglądam. Trening pomógł mi zachować koncentrację i cieszę się, gdy widzę rezultaty”.

Grace przeszła od jednej sesji w tygodniu do pompowania żelaza trzy do czterech razy w tygodniu i wdrożyła specjalną dietę, aby zoptymalizować swoje wyniki.

Powiedziała: „Pierwszy raz, kiedy weszłam na scenę, byłam zdenerwowana, ale byłam bardzo zadowolona z tego, jak wyglądam i to niesamowite uczucie widzieć efekt końcowy, kiedy ciężko pracowało się”.

W brytyjskim finale zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wzrostu i dostała zaproszenie na mistrzostwa świata do reprezentowania Team GB, gdzie zajęła trzecie miejsce.

W maju będzie rywalizować we wszechświatowym konkursie PCA (stowarzyszenie kultury fizycznej).

Gratulujemy silnej kobiecie!

Brak postów do wyświetlenia