Norweska organizacja chce zakazania piosenki Arethy Franklin „A Natural Woman”, bo jest obraźliwa?

0
107

„A Natural Woman” Arethy Franklin została uznana za obraźliwą przez organizację transpłciową, która twierdzi, że „utrwala stereotypy anty-trans” i chce, aby piosenka została usunięta z platform internetowych, takich jak Spotify i Apple Music. Naprawdę? Przeczytajcie artykuł!

Piosenka, która była bastionem kobiecości i ogólnie kobiecości, jest obecnie uważana za obraźliwą przez Trans-Cultural Mindfulness Alliance (TCMA) w Norwegii. Nowo powstała grupa zajmowała się podstawowymi kwestiami, takimi jak metryki urodzenia, płeć zwierząt domowych, a teraz legendarna piosenka Arethy.

TCMA musiało wyraźnie zaznaczyć, że nie są parodią organizacji i że planują otwarcie rozdziału w każdym kraju Europy, ostro sprzeciwiają się establishmentowi. Po tym, jak post wywołał burzę w mediach społecznościowych, konto okazało się parodią i zakwestionowało stan anulowania, w jakim obecnie żyjemy.

Pierwszy post brzmi: „Piosenka Arethy Franklin „Natural Woman” z 1968 r. utrwala wiele szkodliwych stereotypów anty-trans. Nie ma czegoś takiego jak „naturalna” kobieta, pomogła zainspirować akty krzywdzenia kobiet transpłciowych.

Fakt, że wiadomość rozeszła się lotem błyskawicy, jest dowodem na to, że czasami musimy wziąć sprawy z przymrużeniem oka i śmiać się z ironii.

Brak postów do wyświetlenia