Chroń swoje oczy. Oto, na co zwracać uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

0
77
Okulary przeciwsłoneczne (Unsplash)

Okulary przeciwsłoneczne, jak ich sama nazwa wskazuje, chronią nasze oczy przed słońcem. Bez nich promienie ultrafioletowe mogą uszkodzić soczewkę oka i rogówkę. Dlatego tak ważne jest, jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzemy. Oto, na co zwracać uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych.

Weź pod uwagę poniższe wskazówki i kup okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym, aby mieć pewność, że kupujesz okulary przeciwsłoneczne, które najlepiej chronią twoje oczy, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, okulista lub licencjonowany optyk pomoże.

1. Ochrona przed promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne powinny zapewniać 100-procentową ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Soczewki powinny blokować fale UV do 400 nanometrów. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV z rysami należy wymienić lub naprawić, ponieważ uszkodzenie powłoki ochronnej może prowadzić do przepuszczania promieni.

2. Jakość

Okulary przeciwsłoneczne, które nie zapewniają ochrony przed promieniowaniem UV, mogą w rzeczywistości sprawić, że oczy będą bardziej podatne na uszkodzenia. Ciemne soczewki bez ochrony UV blokują światło widzialne, co powoduje rozszerzenie źrenic. Bez ochrony przed promieniowaniem UV, szkodliwe promienie UV mogą dostać się do oczu przez rozszerzone źrenice. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i wzrok, który służy nam przez wiele lat, i zaopatrzyć się w wysokiej jakości okulary z filtrem.

3. Rozmiar

Większe oprawki zakrywają większy obszar twarzy, zapewniając tym samym lepszą ochronę skóry i oczu. Rozważ zakup dużych lub zawijanych okularów przeciwsłonecznych, aby ograniczyć promienie UV przedostające się do skóry i oczu przez boki okularów.

4. Kolor

Szukając okularów przeciwsłonecznych, nie daj się zwieść myśleniu, że im ciemniejsze soczewki, tym bezpieczniejsze dla Twoich oczu. Tylko okulary przeciwsłoneczne ze 100% ochroną przed promieniowaniem UV zapewniają bezpieczeństwo, którego potrzebujesz. Jednak odcień okularów może być bardziej odpowiedni dla niektórych ustawień. Podczas gdy zabarwione na szaro okulary zmniejszają ogólną jasność bez zniekształceń kolorów, bursztynowe soczewki najlepiej sprawdzają się w warunkach słabego oświetlenia i mogą poprawiać postrzeganie głębi.

CZYTAJ: Jak spać podczas upałów? 5 wskazówek

CZYTAJ: Składają ofertę za Harry’ego Kane’a, ale fani uważają, że cena jest „lekceważąca”

Brak postów do wyświetlenia