Jak spać podczas upałów? 5 wskazówek

0
95
Sen (unsplash)

Powietrze stoi, jest duszno i tak gorąco, że nie możesz spać? Przychodzimy na ratunek. Oto 5 wskazówek jak spać podczas upałów.

Wielu z nas nie może zasnąć podczas upałów. Oto kilka przydatnych trików, które pomogą ci zasnąć, gdy jest ci za gorąco.

1. Pozostań nawodniony

Trzymaj butelkę zimnej wody przy łóżku, aby popijać ją, jeśli jest ci za gorąco. Pamiętaj też o piciu wystarczającej ilości w ciągu dnia. Jeśli jesteś odwodniony, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz spać, ponieważ odwodniony organizm bardziej się poci i jest drażliwy na wysokie temperatury.

2. Do spania załóż bawełnianą piżamę

Są oddychające i powinny pomóc zachować chłód. Mogą być również lepsze niż spanie w nago. Jeśli śpisz nago, wilgoć z twojego ciała może dostać się do twojego łóżka. Ten płyn może się nagrzewać, co w rzeczywistości może sprawić, że będziemy gorętsi, niż gdybyśmy nosili lekką piżamę.

3. Ochłodź stopy

Przed zaśnięciem wymocz stopy w zimnej wodzie. Jeśli twój sen jest regularnie zakłócany przez upały, spróbuj postawić obok łóżka wiadro z lodowatą wodą. Pozwala to szybko zanurzyć stopy bez marnowania cennego czasu na sen.

4. Ochłodź miejsca tętna lodem

Ekspert od snu, Neil Robinson, ujawnił, że kostka lodu to wszystko, czego potrzebujesz, aby się ochłodzić.

Wyjaśnił: „Punkty tętna na twoim ciele mogą skutecznie chłodzić resztę ciała. Umieść zimną flanelę lub kostki lodu w plastikowej torbie na nadgarstkach i szyi, a będziesz zaskoczony skutecznością. Tylko nie pozwól im stopić się w twoim łóżku.”

5. Zamroź prześcieradła

Ta wskazówka stała się hitem na Twitterze i od tamtej pory. Jeden z użytkowników polecił: „Włóż poszewki na poduszki i prześcieradła do zamrażarki na pół godziny przed snem. Dzięki temu materiał wchłania chłodne powietrze i zapewnia zimną powierzchnię do spania. Nie wkładaj kołder do zamrażarki, tylko prześcieradła!”

Sami jeszcze nie sprawdziliśmy tego tricku. Dajcie znać w komentarzu, czy próbowaliście zamrażania prześcieradeł.

CZYTAJ: Netflix krytykowany za kapitalizację tragedii łodzi podwodnej Titan. O co chodzi?

CZYTAJ: Składają ofertę za Harry’ego Kane’a, ale fani uważają, że cena jest „lekceważąca”

Brak postów do wyświetlenia