Co jedzą sportowcy? Oto Superfood, który spożywają codzienne Messi i Ronaldo

0
100

Superfood to nazwa nadawana produktom spożywczym, które są całkowicie naturalne i zawierają składniki odżywcze znacząco wspomagające wydajność. Nic więc dziwnego, że sięgają po nie gwiazdy sportu. Oto superfood, który spożywają codzienne Messi i Ronaldo.

Kiedy produkt spożywczy nazywamy superfood?

Produkt spożywczy określa się mianem superfood, jeśli jest źródłem fenyloalaniny, przyspiesza przemianę materii i szybsze usuwanie toksyn z organizmu, zawiera witaminy A, B1, B2, C, D, E i K, potas, żelazo, błonnik i wapń (nawet dziesięciokrotnie więcej niż mleko) i wykazuje dużo właściwości przeciwwirusowych oraz przeciwzapalnych, które wzmacniają układ odpornościowy.

Superfood Messiego i Ronaldo

Sportowcy przywiązują ogromną wagę do swojej diety, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, jak znaczący wpływ na siłę, wydajność czy energię ma to, co się je.

Teraz pokarmem, który stał się modny wśród wielkich piłkarzy, są wodorosty, ponieważ dostarczają składników odżywczych za każdym razem, gdy je jesz. Co więcej, dostarczają siedem razy więcej białka niż mięso, warzywa czy ryby.

Algi mają dla piłkarzy coś bardzo ważnego. Ich kaloryczność jest prawie zerowa. Z tego powodu wielcy piłkarze, tacy jak Lionel Messi i Cristiano Ronaldo, coraz częściej włączają algi do swojej diety.

Brak postów do wyświetlenia