Czy TikTok planuje wejść w handel elektroniczny i stworzyć własne magazyny?

Date:

Po opublikowanych ostatnio w serwisie rekrutacyjnym LinkedIn ofert pracy związanej z TikTokiem, można dojść do wniosku, że firma chce stworzyć nową sieć logistyczną i magazynową w Stanach Zjednoczonych.

Podobnie jak inne sieci społecznościowe, TikTok rozszerzył się na e-commerce, aby zwiększyć możliwości generowania przychodów. TikTok oferuje obecnie opcję zakupów o nazwie TikTok Shop na wybranych rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii i Indonezji, która pozwala twórcom sprzedawać produkty za pośrednictwem platformy. Współpracuje również z Shopify, aby umożliwić zakupy na stronie.

Jednak dzięki najnowszym ofertom pracy, TikTok wydaje się chcieć pójść jeszcze dalej. Zamiast po prostu służyć jako platforma dotarcia do klientów, TikTok może dążyć do zapewnienia wsparcia logistycznego, aby zbudować to, co nazywa „zupełnie nowym i lepszym doświadczeniem w handlu elektronicznym”.

Zapewniając magazynowanie, dostawy i obsługę klienta, naszą misją jest pomoc sprzedawcom w poprawie ich zdolności operacyjnej i wydajnościowej, zapewnienie kupującym satysfakcjonujących zakupów oraz szybki i zrównoważony rozwój sklepu TikTok – podała firma w ogłoszeniu o pracę.

W jednym z ogłoszeń o pracę firma zaznacza, że szuka kogoś, kto „zbuduje nową usługę od zera” i będzie „odpowiedzialny za rozwój biznesowy TikTok e-commerce w USA”.

Rzecznik TikTok odmówił szerszego skomentowania ostatnich doniesień. Wskazał jedynie, że firma skupia się na zbieraniu cennych doświadczeń zakupowych w krajach, w których sklep TikTok jest obecnie oferowany, czyli w Azji Południowo-Wschodniej i Wielkiej Brytanii.

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...