Deszcz medali na Uniwersjadzie. Polacy wygrali w środę aż osiem krążków!

0
55
Szymon Mazur, Konrad Bukowiecki (@PasjaAZS)

Co to był za dzień! Ledwo co dowiadywaliśmy się o jednym medalu, po chwili był już kolejny. To była iście polska środa na Uniwersjadzie w Chengdu. Polacy zdobyli aż osiem medali, w tym kilka złotych!

Trwa w najlepsze 31. Uniwersjada w Chengdu. To międzynarodowe multidyscyplinarne akademickie zawody sportowe, organizowane co dwa lata w cyklu letnim i zimowym zawsze pomiędzy letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi. Uczestniczą w nich reprezentacje krajów skupionych w Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego. Uniwersjada jest drugą co do wielkości i liczby sportowców imprezą po igrzyskach olimpijskich. W tym roku organizowana jest w Chengdu i formalnie zastępuje planowaną uniwersjadę w Jekaterynburgu, odebraną Rosjanom z powodu agresji na Ukrainę.

Polacy pokazują, że są wielką sportową siłą, wygrywając w środę (2.08) aż osiem medali. Znakomicie spisali się nasi lekkoatleci i pływacy. Lekkoatleci zdobyli tego dnia aż pięć medali, z czego trzy były koloru złotego. Kolejne trzy krążki dołożyli pływacy. W skoku w dal kobiet srebro powędrowało Magdaleny Bokun. Złoto wywalczyła Nikola Horowska, która została jednocześnie zdobywczynią setnego złotego medalu w historii występów Polski w letniej uniwersjadzie. Także w pchnięciu kulą Polacy stanęli na dwóch pierwszych miejscach podium. Konrad Bukowiecki zgarnął złoto, a Szymon Mazur wygrał srebro. Kolejne złoto zdobył dla Polski Oskar Stachnik, który nie miał sobie równych w rzucie dyskiem. Później przyszedł czas na pływaków, którzy popłynęli po trzy srebrne medale. Na podium stanęli: Jakub Majerski na 50 m st. motylkowym, Jan Kałusowski na 100 m st. klasycznym i sztafeta mieszana 4×100 m st. zmiennym. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne medale.

CZYTAJ: Iga Świątek i Hubert Hurkacz potwierdzili doniesienia!

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia