Polacy ze złotym i srebrnym medalem w pchnięciu kulą na Uniwersjadzie

0
72
Konrad Bukowiecki (tvp sport)

Najpierw pływacy teraz Bukowiecki. Jest kolejny złoty medal dla Polski na Uniwersjadzie. Konrad Bukowiecki wywalczył złoto w pchnięciu kulą pomimo zerwanego wiązadła w kolanie. Srebrny medal też powędrował do Polski.

Konrad Bukowiecki dziś w Chengdu uzyskał najlepszy swój wynik w tym roku – 20.23 m i też stanął dzięki temu na najwyższym stopniu podium. To niesamowite, ponieważ przez kontuzję Polak na koncie w tym sezonie tylko dwa starty. Sam jednak mówi, że chciał zrobić wszystko, żeby zawalczyć i zobaczyć, co może z tego wyniknąć. Przez ostatnie pięć miesięcy więcej czasu spędził na rehabilitacji kontuzjowanego kolana niż na treningu. Tyle ile trenował, wystarczyło jednak do złotego medalu na Uniwersjadzie.

-Oczywiście starałem się robić wszystko, by jak najlepiej przygotować się do sezonu. Jestem z tego dumny. Podjąłem rękawicę, a mogłem się rozpłakać i nic nie robić. A ja jednak zawalczyłem.- powiedział w wywiadzie z Interią Bukowiecki.

Tuż za Bukowieckim, na drugim miejscu uplasował się równie utalentowany Polak. Srebro powędrowało do Szymona Mazura. Brąz trafił do Xavera Hastenratha.

Uniwersjada to międzynarodowe akademickie zawody sportowe oraz festiwal kulturowy odbywający się co dwa lata w różnych miastach. Uniwersjada jest drugą co do wielkości i liczby sportowców imprezą po igrzyskach olimpijskich.

CZYTAJ: Iga Świątek i Hubert Hurkacz potwierdzili doniesienia!

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia