Mamy złoto! Polska ekipa pływacka ze złotym medalem w Chengdu

0
68
Polska sztafeta w pływaniu wygrywa złoto na Uniwersjadzie 2023 (@pasjaAZS)

Trwa Uniwersjada w Chengdu i mamy dobre wieści. Akademicka Reprezentacja Polski w pływaniu zdobyła złoty medal! Polska ekipa wygrała wyścig sztafet 4 x 100 metrów stylem dowolnym.

Mamy to! Mamy medal! Mamy złoto! Polska sztafeta pływacka wygrała wczoraj złoto w wyścigu 4 × 100 metrów stylem dowolnym! To pierwszy złoty medal dla Polski w trakcie 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu.

Polska zdobyła już trzy brązowe medal. Sztafeta pływacka dołożyła do licznika medalowego pierwsze złoto, choć nic na to nie zapowiadało, ponieważ do finału Polacy awansowali dopiero z szóstym czasem. Jednak już po chwili finałowego wyścigu było widać zdecydowaną poprawę w tempie biało-czerwonych. Płynęli szybciej i dynamiczniej. Wyprzedzili dwie najszybsze sztafety z eliminacji — Brazylijczyków i Włochów. Szczególne wrażenie zrobił na nas Dominik Dudys, dla którego były to pierwsze zawody w dużej międzynarodowej imprezie, i od razu wraca z medalem. Gratulujemy.

-Chłopaki mogą powiedzieć, co im powiedziałem przed startem. Było jasne, że walczymy nie tylko o medal, a o złoto. Cieszy mnie, że osiągnęli bardzo dobre wyniki, byli przygotowani, co cieszy najbardziej.- powiedział w rozmowie z mediami trener sztafety Jakub Karpiński.

CZYTAJ: Iga Świątek i Hubert Hurkacz potwierdzili doniesienia!

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa