Medycyna na polibudzie. Politechnika Wrocławska ze zgodą na uruchomienie kierunku medycyny

0
128
Politechnika Wrocławska otwiera kierunek lekarski (wroclife.pl)

Od teraz medycynę będzie można studiować również na Politechnice Wrocławskiej. Uczelnia dostała zgodę na uruchomienie kierunku. Wiemy kiedy wystartują nowe studia w ofercie uczelni.

Politechnika Wrocławska ma już wszystkie potrzebne zgody, w tym od Ministra Edukacji i Nauk, do oficjalnego uruchomienia kierunku lekarskiego na swojej uczelni. Nowe studia na Politechnice ruszą już w nadchodzącym semestrze!

Kierunek medycyny na Politechnice Wrocławskiej będzie prowadzony we współpracy z urzędem marszałkowskim i ośmioma szpitalami w regionie. W skład kadry wykładowców wejdą m.in. lekarze ze stopniem naukowym, pracujący w partnerskich szpitalach. W pierwszym roku otwarcia kierunku zostanie na niego przyjętych 60 studentów. Wszyscy będą musieli wykazać, że na maturze zdali biologię na poziomie rozszerzonym oraz matematykę (poziom podstawowy lub rozszerzony), fizykę lub chemię.

– Lekarze zajmą się kształceniem w zakresie przedmiotów medycznych, natomiast niektóre przedmioty np. zajęcia z chemii czy biologii poprowadzą wykładowcy z PWr. Specjalnie na potrzeby wydziału utworzymy dziesięć nowych laboratoriów, a jednym z nich będzie Centrum Symulacji Medycznych ze stanowiskiem do wirtualnej nauki anatomii – poinformował prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Kierunek został utworzony w odpowiedzi na braki kadrowe w polskiej służbie zdrowia. Studia medyczne na Politechnice Wrocławskiej są kierunkiem jednolitym magisterskim. Po ich ukończeniu student otrzyma tytuł magistra. Po uzyskaniu dyplomu absolwenci będą mogli przystąpić do LEK-u. Po zdanym egzaminie przyznaje się prawo wykonywania zawodu lekarza. Efekty uczenia się na kierunku lekarskim będą w pełni spełniać wymagania współczesnego rynku pracy w zawodzie lekarza. Więcej o ofercie kierunku przeczytacie TUTAJ.

CZYTAJ: Iga Świątek i Hubert Hurkacz potwierdzili doniesienia!

CZYTAJ: Sierpniowe nowości Netflixa

Brak postów do wyświetlenia